Portal V10  »  Aktualności  »  Land Rover szykuje budżetową terenówkę?
Land Rover

Land Rover szykuje budżetową terenówkę?

2019-12-09 - J. Kruczek     Tagi: Land Rover, Land Rover Defender, 4x4
Land Rover w ostatnich latach zmienił się z producenta terenowych wołów roboczych w markę luksusową serwującą na rynek SUVy klasy premium. Wygląda jednak na to, że marka chce częściowo wrócić do swoich korzeni, a przynajmniej tak ma być w przypadku jednego nowego modelu.

Magazyn Autocar donosi, że Land Rover pracuje nad budżetowym pojazdem terenowym. Auto miałoby stylistycznie przypominać najnowszego Defendera. Jednak zostanie pozbawiony większości technologicznych nowinek i postawi na czysto terenowy charakter. Gotowy pojazd miałby kosztować nie więcej niż 25 000 funtów.
Land RoverLand Rover
Bazowy model nosi podobno oznaczenie L860 i znajduje się już w fazie rozwoju. "Tani" Land Rover miałby bazować na platformie Tata Omega Arc, na której powstał model Tata Harrier. Taka platforma pozwoli zaoszczędzić, a nie uszczupli możliwości terenowych bowiem jest ona wariacją na temat platformy Land Rover D8. Ta służyła do budowy Range Rovera Evoque oraz Discovery Sport.
Land RoverLand Rover
Autocar donosi także, że nowy Land Rover Defender może się doczekać luksusowego wydania, a także wersji ze sportowym pakietem. Taki scenariusz wydaje się być sprawą wręcz oczywistą.
Land RoverLand RoverDodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
1

Komentarze do:

Land Rover szykuje budżetową terenówkę?

Land Rover szykuje budżetową terenówkę?
kalast 2019-12-10 13:20
Jak ja chcę polnymi drogami jechać to wystarczy mi do tego mój rexton oparty na ramie. Nic innego nie szukam