Portal V10  »  Aktualności  »  Cupra Leon zadebiutuje w tym miesiącu
Seat Leon

Cupra Leon zadebiutuje w tym miesiącu

2020-02-11 - J. Kruczek     Tagi: Cupra, Cupra Leon, Seat Leon, Seat
Cupra Leon zostanie zaprezentowana już 20 lutego. Hiszpańska marka potwierdziła, że planuje prezentację najnowszego hot-hatcha jeszcze w tym miesiącu. Publiczny debiut nastąpi zaś podczas marcowego salonu samochodowego w Genewie.

Najnowsza Cupra Leon powstanie na bazie nowego Seata Leona, więc stylistycznie mamy pogląd na to, jak mniej więcej będzie wyglądać hot-hatch. Podobnie, jak Skoda Octavia RS tak i jej hiszpański kuzyn będzie korzystał z napędu hybrydowego.
Seat LeonSeat Leon
Według przecieków Cupra Leon wykorzysta dobrze znany napęd bazujący na silniku 1,4 TSI. Standardowo napęd generuje 204 KM i korzysta z baterii o pojemności 13 kWh. W przypadku hot-hatcha napęd powinien generować około 245 KM i dawać przyspieszenie do setki w czasie około 6,5 s.

Takie osiągi nie robią zbyt dużego wrażenia, ale Cupra Leon ma się doczekać ostrzejszej wersji. Ta powinna korzystać z dwulitrowego silnika benzynowego o mocy około 300 KM. Nie wiadomo, czy mocniejsza wersja zostanie również pokazana podczas zbliżającej się premiery.
Seat LeonSeat Leon
Seat LeonSeat LeonSeat LeonSeat LeonDodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Cupra Leon zadebiutuje w tym miesiącu