Portal V10  »  Aktualności  »  Pagani Zonda Riviera - unikatowe superauto sprzedane za 5,5 mln dolarów
Pagani Zonda Riviera

Pagani Zonda Riviera - unikatowe superauto sprzedane za 5,5 mln dolarów

2019-11-29 - J. Kruczek     Tagi: Pagani Zonda Riviera, Pagani, Pagani Zonda, Supersamochód, Supersamochody
Pagani Zonda Riviera jest wyjątkowym samochodem. Auto zbudowane na specjalne zamówienie powstało w jednym egzemplarzu i nie ma na świecie drugiej takiej sztuki. To pozwoliło sprzedać maszynę za imponującą sumę 5,5 mln dolarów.

Pagani Zonda Riviera wyjechała z fabryki w 2017 roku jako Zonda F, ale po kilku miesiącach wróciła do firmy, aby przejść szereg modyfikacji. Między innymi nadwozie zostało ubrane w przestylizowane panele z włókna węglowego. Z lekkiego materiału wykonano także wlot na dachu czy tylny spojler. Cała karoseria została ubrana w efektowne połączenie bieli i błękitu.
Pagani Zonda RivieraPagani Zonda Riviera
Wnętrze otrzymało wykończenie z błękitnej skóry z dodatkami karbonowymi oraz metalowymi. Całość prezentuje się imponująco. Potężny 7,3-litrowy motor V12 generuje zawrotne 760 KM. Szczegółowe osiągi tego egzemplarza nigdy nie zostały podane, ale pierwsza setka powinna się pokazywać na prędkościomierzu po upływie poniżej 3,5 s. Prędkość maksymalna wynosi powyżej 340 km/h.
Pagani Zonda RivieraPagani Zonda Riviera
Podczas aukcji w Arabii Saudyjskiej znalazł się klient, który zapłacił za to cudo 5,5 mln dolarów. Kwota robi wrażenie nawet jak na tak unikatowy egzemplarz.
Pagani Zonda RivieraPagani Zonda RivieraPagani Zonda RivieraPagani Zonda RivieraPagani Zonda RivieraPagani Zonda RivieraPagani Zonda RivieraPagani Zonda RivieraPagani Zonda RivieraPagani Zonda RivieraPagani Zonda RivieraDodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Pagani Zonda Riviera - unikatowe superauto sprzedane za 5,5 mln dolarów