Portal V10  »  Aktualności  »  Nowy Range Rover zadebiutuje w 2021 roku. Wersje EV i PHEV trafią do oferty
Range Rover

Nowy Range Rover zadebiutuje w 2021 roku. Wersje EV i PHEV trafią do oferty

2019-05-14 - J. Kruczek     Tagi: Land Rover, Range Rover, 4x4, SUV
Land Rover skupia się obecnie na doszlifowaniu nowego Defendera. Następca ikonicznego modelu ma zostać zaprezentowany jeszcze w tym roku co będzie wielkim wydarzeniem. Jednak to nie jedyna nowość jaka czeka nas w najbliższym czasie od brytyjskiej marki.

Producent pracuje także nad nową generacją modelu Range Rover. Luksusowy SUV musi w ostatnim czasie stawiać czoła rosnącej konkurencji. A to oznacza, że najwyższa pora na nową generację, która zastąpi konstrukcję z 2012 roku. Autocar donosi, że piąte generacja SUVa zadebiutuje w 2021 roku. Nowy Range Rover ma powstać na platformie MLA.
Range RoverRange Rover
Użycie platformy MLA oznacza, że w większości zostanie wykorzystane aluminium, a to daje możliwość znacznego obniżenia masy. Co więcej platforma jest przygotowana pod implementację napędów hybrydowych i elektrycznych. Możemy więc w ciemno założyć, że nowy Range Rover otrzyma kilka ekologicznych wersji napędu. Autocar donosi, że firma pracuje między innymi nad układem PHEV pozwalającym na pokonanie w trybie elektrycznym 64 km.
Range RoverRange Rover
Nieoficjalnie mówi się także o wersji w pełni elektrycznej. Ta miałaby jednak być kierowana na rynek chiński. Na razie ciężko powiedzieć jakie zmiany stylistyczne zajdą w nowym Range Roverze. Raczej oczekujemy ewolucji i skierowaniu się w stronę Velara czy Evoque.
Range RoverRange RoverDodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Nowy Range Rover zadebiutuje w 2021 roku. Wersje EV i PHEV trafią do oferty