Portal V10  »  Aktualności  »  Range Rover SV Coupe jednak nie trafi na rynek. Land Rover anulował produkcję
Range Rover SV Coupe

Range Rover SV Coupe jednak nie trafi na rynek. Land Rover anulował produkcję

2019-02-01 - J. Kruczek     Tagi: SUV, 4x4, Range Rover SV Coupe, Range Rover, Land Rover
Land Rover poinformował, że Range Rover SV Coupe jednak nie trafi do produkcji. Brytyjska marka poinformowała swoich klientów, że ostatecznie rezygnuje z budowy niezwykle luksusowego, trzydrzwiowego SUVa.

Range Rover SV Coupe został zaprezentowany podczas zeszłorocznego salonu samochodowego w Genewie. Po ciepłym przyjęciu ogłoszono, że powstanie 999 egzemplarzy, a każdy z nich będzie kosztował około 300 000 dolarów. Niestety w tym tygodniu zapadła decyzja o rezygnacji z produkcji.
Range Rover SV CoupeRange Rover SV Coupe
Producent zdradza, że powodem anulowania produkcji nie był brak zainteresowania. Chęć zakupu auta wyraziło sporo klientów, ale ostatecznie nie udało się ustalić ile na pewno egzemplarzy zostanie sprzedanych. Land Rover zdecydował się nie ponosić ryzyka produkcji w obliczu ostatnich problemów. Spadająca sprzedaż w Chinach oraz niepewna przyszłość przez Brexit wymusiły redukcję kosztów przez JLR. Koncern między innymi musi zredukować zatrudnienie o 4500 stanowisk. W tym momencie produkcja krótkich serii unikatowych samochodów nie jest niestety dobrym pomysłem.
Range Rover SV CoupeRange Rover SV Coupe
Szkoda tylko, że problemy dopadły właśnie ten model. Range Rover SV Coupe choć był luksusowym projektem to jednak odnosił się do pierwszego Range Rovera. A ten zrodził się jako prawdziwa trzydrzwiowa terenówka.
Range Rover SV CoupeRange Rover SV CoupeRange Rover SV CoupeRange Rover SV CoupeRange Rover SV CoupeRange Rover SV Coupe

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Hyundai Nexo w osobliwym eksperymencie


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Range Rover SV Coupe jednak nie trafi na rynek. Land Rover anulował produkcję