Portal V10  »  Aktualności  »  Mercedes-AMG Project One - silnik prosto ze świata F1
Mercedes-AMG Project One

Mercedes-AMG Project One - silnik prosto ze świata F1

2017-05-29 - F. Michalak     Tagi: Mercedes, AMG Project One, Auta hybrydowe
Mercedes ma w sobie nutkę szaleństwa i poza dostarczaniem klientom szeroko pojętego luksusu potrafi zaszaleć jak żaden inny producent - wystarczy wspomnieć o 6-kołowej G klasie. Teraz na tapecie jest supersamochód o nazwie Project One, który będzie skrywał silnik wprost z Formuły 1. 
Mercedes-AMG Project OneMercedes-AMG Project One
Tak, dobrze czytacie. Po raz pierwszy w samochodzie produkcyjnym i dopuszczonym do ruchu pojawi się ten sam motor, który napędzą rozwścieczone silniki najszybszych bolidów na świecie. Będzie to turbodoładowany motor V6 o pojemności zaledwie 1.6-litra. Turbosprężarka wspomagana silnikiem elektrycznym będzie w stanie załatwić maksymalne doładowanie w każdym momencie. 
Mercedes-AMG Project One
Do tego dodajmy aż trzy motory elektryczne. Dwa będą odpowiedzialne za napędzanie przedniej osi, natomiast kolejny wyląduje przy wale napędowym. Całość układu ma generować spokojnie ponad 1000KM. Silnik będzie kręcił się do 11 500 obr./min. co jest absolutnym maksimum w obecnych silnikach samochodów drogowych. Wolne obroty ograniczono z 4000 obr./min/ do 2000 obr./min. Tak wyżyłowany napęd niestety ma swoje minusy - silnik po 50 000 kilometrów będzie wymagał generalnego remontu. Nie powinno to nadszarpnąć portfela skoro sam samochód kosztować będzie przeszło 2,25 mln euro - do zobaczenia już na najbliższym Frankfurt Motor Show. Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Mercedes-AMG Project One - silnik prosto ze świata F1