Portal V10  »  Aktualności  »  Kia Sportage - wersja 2019 z układem napędowym mild hybrid
Kia Sportage

Kia Sportage - wersja 2019 z układem napędowym mild hybrid

2018-05-23 - J. Kruczek     Tagi: Kia Sportage, Kia, SUV
Kia zdradziła pierwsze informacje na temat odświeżonego modelu Sportage na rok 2019. Przede wszystkim auto ma otrzymać nowe silniki diesla, które mają być znacznie bardziej ekologiczne od poprzedników.

Pod maską SUVa ma zagościć dwulitrowa jednostka diesla z silnikiem elektrycznym o napięciu 48V. To pierwszy model marki z tak zwanym układem mild hybrid. Zespół napędowy został oznaczony jako EcoDynamics+. System ten polega na wspomaganiu silnika konwencjonalnego przez jednostkę elektryczną w czasie przyspieszania.
Kia SportageKia Sportage
Wykorzystanie dodatkowej jednostki elektrycznej pozwala też na obniżenie emisji CO2 o nawet 4 %. Kolejna nowością pod maską będzie silnik1,6 zastępujący dotychczasową jednostkę 1,7 CRDi. Nowy silnik ma być zdaniem producenta najczystszą jednostką diesla w historii marki. Nowy turbodiesel będzie występował na rynku w wersji o mocy 115 KM i 136 KM. Mocniejszy wariant będzie dostępny z napędem 4x4 i 7-biegową skrzynią automatyczną.
Kia Sportage
Pozostałe elementy to klasyczny lifting. Kia Sportage będzie się mogła pochwalić zmodyfikowanymi zderzakami oraz przeprojektowanymi światłami. Producent przewidział szereg nowych wzorów felg i elementów wykończenia wnętrza. Sprzedaż odświeżonego modelu ruszy w trzecim kwartale roku.Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
1

Komentarze do:

Kia Sportage - wersja 2019 z układem napędowym mild hybrid

Kia Sportage - wersja 2019 z układem napędowym mild hybrid
carol2 2018-05-30 22:28
Jeden z modeli Kia wypożyczałem niedawno w Panek i nawet dobrze mi się nim jeździło