Portal V10  »  Aktualności  »  Fiat wycofa się z segmentu A? Szef FCA nie widzi sensu w miejskich autach
Fiat

Fiat wycofa się z segmentu A? Szef FCA nie widzi sensu w miejskich autach

2019-11-05 - J. Kruczek     Tagi: Fiat, Fiat 500, Fiat Panda, FCA
Fiat od dłuższego czasu szuka na siebie pomysłu i ciągle powraca do skupiania oferty wokół modelu 500. Włosi wiedzą jak tworzyć małe miejskie samochody, czego nie można im odmówić. Okazuje się jednak, że wkrótce Fiat może się wycofać z segmentu A.

Automotive News Europe donosi, że szef koncernu FCA, Mike Manley nie widzi przyszłości dla miejskich samochodów na rynku. W tej chwili Fiat oferuje model 500 oraz Panda, ale mogą się one nie doczekać następców. Niedawno informowano, że w przygotowaniu są kolejne generacje i mogą one być ostatnimi.
FiatFiat
Powodem takich decyzji mają być rosnące normy emisji spalin oraz bezpieczeństwa. W efekcie coraz trudniej zaprojektować tanie auto miejskie. Rosnące ceny powodują zaś, że klienci chętniej sięgają po nieco większe modele segmentu B, które sprawdzają się w mieście oraz na trasie. Mike Manley twierdzi, że FCA skupi się w najbliższych latach na pojazdach z wyższych segmentów. Oznacza to rewolucję w ofercie Fiata, który od lat buduje swój fundament na małej "pięćsetce".
FiatFiat
Niewykluczone, że Fiat 500 stanie się wkrótce autem wyłącznie elektrycznym, zaś Pandę zastąpi model pokroju nowego Punto. Czas pokaże, co tym razem wymyślą Włosi.
FiatFiatDodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Fiat wycofa się z segmentu A? Szef FCA nie widzi sensu w miejskich autach