Portal V10  »  Aktualności  »  Silniki diesla znikają z oferty Fiata Pandy i 500
Fiat Panda

Silniki diesla znikają z oferty Fiata Pandy i 500

2018-10-12 - J. Kruczek     Tagi: Fiat, Fiat 500, Fiat Panda
Sukcesywne usuwanie silników diesla z rynku trwa w najlepsze. Teraz Fiat zapowiedział ograniczenie oferty diesli w gamie modeli Panda i 500.

Taka decyzja nie powinna być wielkim zaskoczeniem. Już od pewnego czasu Panda i 500 na niektórych rynkach nie było oferowane z dieslami. Teraz Fiat postanowił całkowicie zakończyć produkcję tych modeli z jednostkami wysokoprężnymi. W salonach jeszcze znajdują się egzemplarze wyposażone z dieslami, ale nowe sztuki już nie powstaną.
Fiat PandaFiat Panda
Usunięcie diesli z oferty Pandy i 500 raczej nikogo nie zmartwi. Jak pokazują wyniki sprzedaży silniki wysokoprężne w tych modelach stanowiły marginalną część. W przypadku Pandy w tym roku tylko 14 procent modeli było wyposażonych w diesla. W przypadku modelu 500 było to tylko 4 procent.
Fiat PandaFiat Panda
Samochody miejskie z dieslami nigdy nie cieszyły się popularnością. Teraz Panda i 500 będą oferowane tylko w wersjach benzynowych. W 2020 roku drugi z modeli ma być też dostępny w pełni elektrycznej wersji. Jeśli zaś chodzi o Pandę to jej przyszłość nie jest znana.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
GRID - pokaz rozgrywki


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Silniki diesla znikają z oferty Fiata Pandy i 500