Portal V10  »  Aktualności  »  Dodge Charger SRT Hellcat Widebody w hołdzie Chargerowi Daytona
Dodge Charger SRT Hellcat Widebody

Dodge Charger SRT Hellcat Widebody w hołdzie Chargerowi Daytona

2019-08-16 - J. Kruczek     Tagi: Dodge Charger, Dodge, Dodge Charger SRT Hellcat Widebody, Amerykańskie
Dodge zaprezentował specjalną wersję modelu Charger. Maszyna nosząca przydomek SRT Hellcat Widebody Daytona 50th Anniversary Edition ma składać hołd legendarnemu Chargerowi Daytona z 1969 roku.

Specjalna edycja poza rozbudowanym bodykitem cechuje się specjalnym oklejeniem inspirowanym klasykiem. Szkoda, że nie zdecydowano się na zastosowanie charakterystycznego spojlera z legendarnego modelu. To z pewnością byłby interesujący smaczek dla fanów marki.
Dodge Charger SRT Hellcat WidebodyDodge Charger SRT Hellcat Widebody
W poszerzonych nadkolach znalazły się specjalne 20-calowe felgi, za którymi skryto podrasowany układ hamulcowy Brembo. Producent przewidział cztery lakiery nadwozia: Pitch Black, Triple Nickel oraz White Knuckle. Widoczny na zdjęciach lakier B5 Blue będzie ekskluzywny dla tej wersji sedana.
Dodge Charger SRT Hellcat WidebodyDodge Charger SRT Hellcat Widebody
Wnętrze to mieszanka skóry i Alcantary. Nie brakuje błękitnych przeszyć oraz symboli Daytona. Całość dopełniają elementy z włókna węglowego. Dodge Charger SRT Hellcat Widebody Daytona 50th Anniversary Edition korzysta z 6,2-litrowego silnika V8 o mocy 717 KM i momencie 881 Nm. Tym samym jest to najmocniejsza wersja sedana. Produkcja zostanie ograniczona do 501 sztuk, bo tyle w 1969 roku wyprodukowano Chargerów. Zamówienia ruszą jesienią.
Dodge Charger SRT Hellcat WidebodyDodge Charger SRT Hellcat WidebodyDodge Charger SRT Hellcat WidebodyDodge Charger SRT Hellcat WidebodyDodge Charger SRT Hellcat WidebodyDodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
1

Komentarze do:

Dodge Charger SRT Hellcat Widebody w hołdzie Chargerowi Daytona

Dodge Charger SRT Hellcat Widebody w hołdzie Chargerowi Daytona
Diesel V8 2019-08-16 11:55
Amerykanie są niemożliwi. Produkują przez lata prymitywne wozy, z wielkimi silnikami i tylnym napędem, które są fajne i emocjonujące ale jako daily-driver się średnio sprawdzają. Robią co chwile jakieś limitowane wersje, ale ludzie się tym jarają. Czasem wydaje mi się, że tak rozwinięta Ameryka jest 10 lat za wszystkimi jeśli chodzi o samochody.