Portal V10  »  Aktualności  »  Unikatowy Dodge Viper SRT-10 stylizowany na Banshee z serii GTA
Bravado Banshee

Unikatowy Dodge Viper SRT-10 stylizowany na Banshee z serii GTA

2018-12-23 - J. Kruczek     Tagi: Amerykańskie, Dodge Viper, Dodge, Bravado Banshee
Dodge Viper SRT-10 Coupe jest jednym z najbardziej charakterystycznych samochodów w historii motoryzacji. Swego czasu miał on na tyle kultową pozycję, że znalazł się nawet w grach z serii GTA. Oczywiście pod odpowiednio zmienioną, nielicencjonowaną formą.

Czemu wspominamy o GTA? Otóż w 2014 roku West Coast Customs zbudował pojazd Bravado Banshee bazujący na wspomnianym Viperze. Tym samym do rzeczywistości przeniesiono sportowy samochód z serii GTA. A jego bazą był oryginalny pojazd, którym tenże był inspirowany. A teraz Bravado Banshee został wystawiony na sprzedaż.
Bravado BansheeBravado Banshee
Po premierze Bravado Banshee został sprzedany za 170 000 dolarów. Teraz w serwisie eBay został wyceniony na 62 991 dolarów. Co ciekawe obecny właściciel kupił maszynę w sierpniu za cenę 30 800 dolarów. Warto podkreślić, że podczas budowy wykorzystano części o wartości 180 000 dolarów. A przynajmniej tak zapewniali twórcy.
Bravado BansheeBravado Banshee
Viper otrzymał bodykit wykonany w całości ręcznie. Zmodyfikowano światła oraz wnętrze. Wszystko tak, aby upodobnić Vipera do auta z gier. Nadwozie polakierowano na błękitny kolor i ozdobiono białym pasem biegnącym przez całą karoserię. Ten unikatowy samochód nie przejechał wiele w swoim życiu. Na liczniku ma zaledwie 8 195 mile, czyli nieco ponad 13 000 km. Zainteresowani?
Bravado BansheeBravado BansheeBravado BansheeBravado BansheeBravado BansheeBravado Banshee

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Hyundai Nexo w osobliwym eksperymencie


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Unikatowy Dodge Viper SRT-10 stylizowany na Banshee z serii GTA