Portal V10  »  Aktualności  »  Volvo produkuje coraz bezpieczniejsze auta. Ryzyko obrażeń spadło o 50% w ciągu 12 lat
Volvo Crash Test

Volvo produkuje coraz bezpieczniejsze auta. Ryzyko obrażeń spadło o 50% w ciągu 12 lat

Volvo od zawsze słynęło z bezpiecznych aut. Życie i zdrowie ludzi podróżujących szwedzkimi pojazdami jest priorytetem dla tego producenta. Widać tego efekty.

Od 2000 roku, ryzyko obrażeń w autach Volvo zmalało aż o 50%. Pokazują to statystyki crash testów i wypadków z udziałem aut Volvo. W ciągu ostatniej dekady Szwedzi udoskonalili swoje auta o takie systemy jak adaptacyjny tempomat, system automatycznego hamowania, system rozpoznawania pasa ruchu, czy ostrzeżenie o obiekcie w martwym polu lusterek. Badania Volvo wykazały, że powyższe ulepszenia pozwalają zmniejszyć ryzyko wypadku o ponad 35%. Ponadto firma stale pracuje nad udoskonalaniem konstrukcji swoich pojazdów zwiększając i poprawiając strefy zgniotu, a także instalując coraz to nowe poduszki powietrzne.

Najświeższy model V40 został nawet wyposażony w airbag dla pieszego zamontowany w podszybiu. Celem (nieco utopijnym) Volvo jest całkowity brak ofiar śmiertelnych w autach tej marki już w 2020 roku. Oby tak dalej...źródło: motorauthority

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Volvo produkuje coraz bezpieczniejsze auta. Ryzyko obrażeń spadło o 50% w ciągu 12 lat