Portal V10  »  Aktualności  »  Volkswagen Touareg V8 TDI będzie ostatnim modelem marki z dieslem V8
Volkswagen Touareg

Volkswagen Touareg V8 TDI będzie ostatnim modelem marki z dieslem V8

2019-03-11 - J. Kruczek     Tagi: Volkswagen Touareg, Volkswagen, Diesel, SUV
Volkswagen Touareg niedawno doczekał się topowej wersji wyposażonej w 4-litrowy silnik wysokoprężny V8. Potężna jednostka w tym sporym SUVie robi dobrą robotę i jest atrakcyjną propozycją. Okazuje się, że Touareg z tym napędem może się stać autem kolekcjonerskim.

A przynajmniej takie wniosek wysnuł szef marketingu marki, Jurgen Stackman. W rozmowie z dziennikarzem magazynu Top Gear stwierdził on, że Volkswagen Touareg V8 TDI może być ostatnim samochodem z dieslem V8 w historii marki. Jak stwierdził zna wielu posiadaczy Touarega V10 TDI, którzy do dziś nie sprzedali tego modelu i traktują go jako egzemplarz kolekcjonerski. Przyszli posiadacze V8 TDI mogą w ten sam sposób potraktować swojego SUVa.
Volkswagen TouaregVolkswagen Touareg
Przypomnijmy, że pod maską SUVa pracuje motor 4.0 TDI V8 o mocy 415 KM i momencie 900 Nm. Pozwala on rozpędzić kolosa do setki w czasie 4,9 s. Prędkość maksymalną ograniczono do 250 km/h. Volkswagen Touareg V8 TDI będzie dostępny w Europie od maja tego roku. Ceny zostaną zdradzone bliżej premiery.
Volkswagen TouaregVolkswagen Touareg
Volkswagen TouaregVolkswagen TouaregVolkswagen TouaregVolkswagen TouaregVolkswagen TouaregDodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
1

Komentarze do:

Volkswagen Touareg V8 TDI będzie ostatnim modelem marki z dieslem V8

Volkswagen Touareg V8 TDI będzie ostatnim modelem marki z dieslem V8
Zwykły patent 2019-03-11 17:34
na reklamę i szukanie klienta. Porsche jakiś czas temu zaoferowało model 911 r. Dając do zrozumienia, że to ostatni model z wolnossącym silnikiem i manuałem. Auta w limitowanej serii rozeszły się szybko udzie wystawiali je potem na necie chcąc kosmiczne pieniądze. A tym czasem Porsche wypuściło gt 3 turing z wolnossącym silnikiem i manuałem do tego w poliftowym nadwoziu.