Portal V10  »  Aktualności  »  Volkswagen Golf VIII - poznaliśmy polskie ceny
Volkswagen Golf VIII

Volkswagen Golf VIII - poznaliśmy polskie ceny

2020-01-23 - J. Kruczek     Tagi: Volkswagen Golf, Volkswagen
Volkswagen Golf VIII był jedną z najmocniejszych premier końcówki zeszłego roku. Kompaktowy model jeszcze nie jest dostępny, ale w kolejnych krajach ruszają zamówienia. Stało się tak również w Polsce, dzięki czemu poznaliśmy cenę nowego Golfa.

Zgodnie z przewidywaniami ceny poszły w górę. Za podstawowy wariant Golfa z silnikiem 1,5 TSI EVO o mocy 130 KM trzeba wyłożyć 91 990 zł. To sporo więcej niż ceny startowe poprzedniej generacji. Trzeba jednak zaznaczyć, że na razie w ofercie znajdują się modele z mocniejszymi silnikami oraz w wyższych opcjach wyposażenia.
Volkswagen Golf VIIIVolkswagen Golf VIII
Topowy wariant w wersji Style z dwulitrowym silnikiem TDI o mocy 115 KM kosztuje 128 990 zł. Średnio ceny poszczególnych wersji wzrosły o około 5% względem odpowiedników poprzedniej generacji. Cennik schodzącej generacji otwiera kwota 79 490 zł.

Producent podkreśla, że w późniejszym czasie do oferty trafią litrowe silniki trzycylindrowe o mocy 90 KM. Te jednostki sprawią, że nowego Golfa będzie można kupić taniej. Na razie jednak nie zdradzono szczegółów.
Volkswagen Golf VIIIVolkswagen Golf VIII
Volkswagen Golf VIIIVolkswagen Golf VIIIVolkswagen Golf VIIIVolkswagen Golf VIIIVolkswagen Golf VIIIVolkswagen Golf VIIIDodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Volkswagen Golf VIII - poznaliśmy polskie ceny