Portal V10  »  Aktualności  »  Toyota Proace i Proace City doczekają się wersji elektrycznych
Toyota Proace i Proace City

Toyota Proace i Proace City doczekają się wersji elektrycznych

2019-07-11 - J. Kruczek     Tagi: Toyota, Toyota Proace, Toyota Proace City, Flota
Toyota zaprezentowała nową generację modeli Proace i Proace City w marcu. Teraz przyszła pora na ujawnienie kolejnych planów związanych z pojazdami użytkowymi.

Producent zapowiedział, że szykuje elektryczne wersje swoich pojazdów użytkowych. Toyota Proace i Proace City powstają przy współpracy z koncernem PSA, co oznacza między innymi napędy pochodzące od francuskich partnerów. Toyota planuje poszerzyć ofertę o elektryczne warianty już w 2020 roku. Wtedy do sprzedaży w Europie trafi Proace. Elektryczny Proace City pojawi się w ofercie rok później.
Toyota Proace i Proace CityToyota Proace i Proace City
Na tę chwilę nie zdradzono szczegółów odnośnie elektrycznych dostawczaków. Możemy jednak założyć, że podobnie, jak w przypadku konwencjonalnych wersji tak i EV będą kopiami modeli koncernu PSA. Przy okazji zapowiedzi elektrycznych modeli producent poinformował o utworzeniu oddziału Toyota Professional. Inicjatywa ma zbudować solidną sieć dystrybucji pojazdów użytkowych oraz wsparcia klientów biznesowych. Część z punktów dealerskich ma zostać przekształconych w oddziały zajmujące się jedynie autami użytkowymi.
Toyota Proace i Proace CityToyota Proace i Proace City
Na starcie początkiem 2020 roku Toyota Professional będzie oferować modele Proace City, Proace oraz Hilux. Na razie nie ujawniono planów co do innych pojazdów użytkowych.
Toyota Proace i Proace CityToyota Proace i Proace CityToyota Proace i Proace CityToyota Proace i Proace CityDodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Toyota Proace i Proace City doczekają się wersji elektrycznych