Portal V10  »  Aktualności  »  Toyota GR Supra od marca z mniejszym silnikiem
Toyota GR Supra

Toyota GR Supra od marca z mniejszym silnikiem

2020-01-15 - J. Kruczek     Tagi: Toyota Supra, Toyota, Toyota GR Supra
Toyota GR Supra nie musi się podobać wszystkim, ale nie można jej odmówić charakteru. Producent postanowił dotrzeć ze swoim sportowym modelem do nowych klientów i przygotowuje jej tańszą odsłonę wyposażoną w czterocylindrowy silnik. Auto ma zostać zaprezentowane w marcu 2020 roku.
Toyota GR SupraToyota GR Supra
Obecnie klienci mogą wybrać tylko Suprę z trzylitrowym sześciocylindrowym silnikiem o mocy 340 KM. Taki wybór jest zasadniczo słuszny, ale producent postanowił przygotować coś dla bardziej oszczędnych. Pod maskę jeszcze w tym roku trafi dwulitrowy silnik z doładowaniem o mocy 258 KM.
Toyota GR SupraToyota GR Supra
Jednostka pochodzi oczywiście z gamy BMW Z4. Silnik znany z Z4 sDrive30i cechuje się momentem obrotowym 400 Nm. Osiągi jednostki są może gorsze niż w przypadku trzylitrówki, ale mniejszy motor ma jeden duży plus. Obniży on masę auta o około 100 kg, co w przypadku auta sportowego jest dużym atutem.
Producent zapowiada rozkład masy 50:50 oraz przyspieszenie do setki w czasie 5,2 s. Prędkość maksymalna zostanie ograniczona do 250 km/h. Tańsza Supra zostanie zainicjowana wersją specjalną Fuji Speedway. Limitowany do 200 egzemplarzy model ma się cechować białym lakierem, 19-calowymi, czarnymi felgami oraz wnętrzem obszytym skórą i Alcantarą w kolorach czerni i czerwieni. Na razie nie ujawniono cen.
Toyota GR SupraToyota GR SupraDodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Toyota GR Supra od marca z mniejszym silnikiem