Portal V10  »  Aktualności  »  Toyota GR Supra doczeka się licznych wersji
Toyota GR Supra

Toyota GR Supra doczeka się licznych wersji

2019-03-13 - J. Kruczek     Tagi: Toyota, Toyota Supra, Toyota GR Supra
Toyota GR Supra jest rasowym samochodem sportowym, który jak się okazuje może czekać świetlana przyszłość. Szef projektu, Tetsuya Tada zdradził w wywiadzie dla magazynu Top Gear, że nowa Supra jest autem mającym się rozwijać.

Możemy oczekiwać, że Toyota GR Supra w kolejnych latach będzie się wzbogacać o kolejne wersje. W tym o bazowy model oraz topowe warianty do zabawy na torze. Tada nie wdawał się w szczegóły, ale zdradził, że z każdym rokiem powinna się pojawiać przynajmniej jedna nowa wersja.
Toyota GR SupraToyota GR Supra
Nadmienił, że bardzo prawdopodobny jest wariant bazowy z dwulitrowym, doładowanym silnikiem BMW. Jednostka pochodząca z Z4 sDrive30i cechuje się mocą 255 KM i momentem 400 Nm. Szacuje się, że Supra z tym motorem przyspieszałaby do setki w czasie około 5,2 s. Warto nadmienić, że auto z tym silnikiem miałoby stracić na wadze nawet 110 kg.
Toyota GR SupraToyota GR Supra
Jeżeli już jesteśmy przy odchudzaniu to Tada napomniał o wersji wzorowanej na GT86 GRMN z 2015 roku. Supra miałaby otrzymać szereg elementów z włókna węglowego, które obniżą masę. Do tego doszłyby modyfikacje zawieszenia i prawdopodobnie drobny wzrost mocy. Wśród pomysłów jest dodanie skrzyni manualnej czy nadwozie Targa. To ma być dużo bardziej prawdopodobne niż pełnoprawny kabriolet. Tada odniósł się także do wnętrza, które z czasem może stracić zapożyczenia od BMW. Jak widać plany odnośnie Supry są spore. Zobaczymy ile zostanie zrealizowanych.
Toyota GR SupraToyota GR Supra

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
MXGP 2019 w pierwszym zwiastunie


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Toyota GR Supra doczeka się licznych wersji