Portal V10  »  Aktualności  »  Seat Mii Electric - początek nowej ery dla hiszpańskiej marki
Seat Mii Electric

Seat Mii Electric - początek nowej ery dla hiszpańskiej marki

2019-06-04 - J. Kruczek     Tagi: Seat Mii Electric, Seat Mii, Seat, Seat Mii EV
Seat Mii Electric jest ostatnim z trójki maluchów koncernu Volkswagena, który otrzymał napęd elektryczny. Od dawna wiedzieliśmy, że taka wersja powstanie a teraz możemy zobaczyć wersję produkcyjną.

Hiszpański producent zdecydował się wykorzystać identyczny napęd co Skoda Citigo e iV. Oznacza to silnik elektryczny o mocy 82 KM oraz momencie obrotowym 212 Nm. Seat Mii Electric jest nie tylko pierwszym elektrycznym modelem hiszpańskiej marki, ale też oznacza koniec Mii z konwencjonalnymi napędami. Od lipca produkcja benzynowych wersji zostanie nie będzie kontynuowana.
Seat Mii ElectricSeat Mii Electric
W przyszłości do Mii Electric mają dołączyć kolejne modele z napędem elektrycznym oraz PHEV. Jednym z pierwszych będzie el-Born znany na razie z wersji koncepcyjnej. Hiszpański maluch przyspiesza do 50 km/h w czasie 3,5 s, co zdaniem producenta pozwoli idealnie przemykać przez miejski zgiełk. Zestaw baterii o pojemności 36,8 kWh ma zapewnić zasięg około 260 km w cyklu pomiarowym WLTP.
Seat Mii ElectricSeat Mii Electric
Seat Mii Electric nie różni się wiele od standardowych modeli. Przede wszystkim auto korzysta z nowszego systemu teleinformacyjnego oraz w standardzie oferuje więcej systemów bezpieczeństwa. Elektryczny maluch zadebiutuje w pierwszym kwartale 2020 roku na wybranych rynkach. Od jesieni mają ruszyć zamówienia w Niemczech, Holandii, Norwegii, Francji, Hiszpanii, Austrii, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Włoszech, Belgii, Danii, Finlandii oraz Szwecji. Niestety Polski nie ma na liście, ale ten brak powinna wypełnić Skoda.
Seat Mii ElectricSeat Mii ElectricSeat Mii ElectricSeat Mii ElectricSeat Mii ElectricSeat Mii ElectricSeat Mii ElectricSeat Mii ElectricSeat Mii ElectricSeat Mii ElectricDodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Seat Mii Electric - początek nowej ery dla hiszpańskiej marki