Portal V10  »  Aktualności  »  Seat wycofuje z rynku modele Mii i Toledo
Seat

Seat wycofuje z rynku modele Mii i Toledo

2019-01-18 - J. Kruczek     Tagi: Seat, Seat Mii, Seat Toledo
W ostatnim czasie rynek motoryzacyjny mocno się zmienia i znikają z niego auta, które jeszcze niedawno cieszyły się popularnością. Rosnąca popularność crossoverów i SUVów zabija powoli sedany oraz hatchbacki.

Dziś Seat poinformował o usunięciu ze swojej oferty kolejnych modeli. Minionego lata hiszpańska marka zrezygnowała z trzydrzwiowego Mii. Nieco później z Wielkiej Brytanii zniknęło Toledo. Teraz producent poformował o anulowaniu produkcji Mii oraz Toledo. Oznacza to, że modele znikną z oferty marki na wszystkich rynkach.
SeatSeat
Seat Mii znalazł w zeszłym roku zaledwie 28 nabywców w Polsce. Toledo sprzedało się w ilości zaledwie 198 egzemplarzy. Jak widać sprzedaż była bardzo słaba. Dla porównania Skoda Rapid będąca bliźniakiem Toledo znalazła 9833 nabywców.

Dealerzy wyprzedają obecnie ostatnie sztuki anulowanych modeli i nie planują już kolejnych dostaw. Na razie nie wiadomo czy doczekamy się następców. Mii powinien się przekształcić niedługo w model elektryczny. W przypadku Toledo raczej nie mamy szans na szybki powrót.
SeatSeat
SeatSeatSeatSeat

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
NFS: Heat - pierwszy zwiastun


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Seat wycofuje z rynku modele Mii i Toledo