Portal V10  »  Aktualności  »  Rolls-Royce Cullinan Black Badge - kolejny "czarny" model brytyjskiej marki
Rolls-Royce Cullinan Black Badge

Rolls-Royce Cullinan Black Badge - kolejny "czarny" model brytyjskiej marki

2019-11-10 - J. Kruczek     Tagi: SUV, Rolls-Royce Cullinan, Rolls-Royce
Rolls-Royce Cullinan Black Badge stał się faktem i dołączył do mrocznej serii luksusowych pojazdów, w której do tej pory znajdowały się modele Dawn, Wraith oraz Ghost. Potężny SUV otrzymał podobne modyfikacje, co wspomniane maszyny w "czarnych" odsłonach.

Na początek producent zdecydował się podrasować napęd. Imponujący podwójnie doładowany, 6,75-litrowy motor V12 generuje 600 KM i 900 Nm. Oznacza to wzrost mocy o niemal 30 KM. Kolos na kołach w takiej specyfikacji przyspieszy do setki w zaledwie 4,9 s. Taki sprint robi wrażenie, w końcu mówimy o pojeździe gabarytów altany działkowej. SUV waży 2 753 kg i może gnać z prędkością 250 km/h.
Rolls-Royce Cullinan Black BadgeRolls-Royce Cullinan Black Badge
Rolls-Royce Cullinan Black Badge może się pochwalić bardziej sportowo zestrojonym zawieszeniem oraz wydajniejszymi hamulcami. Ośmiobiegowa skrzynia automatyczna ma oferować agresywniejsze przełożenia. Nadwozie SUVa polakierowano na czarno, podobnie, jak wszystkie elementy w karoserii. W nadkolach znalazły się dwukolorowe 22-calowe obręcze przesłaniające czerwone zaciski hamulców. Jedynym kolorystycznym akcentem na karoserii jest żółta linia biegnąca przez boczne przetłoczenie.
Rolls-Royce Cullinan Black BadgeRolls-Royce Cullinan Black Badge
Wnętrze to również mieszanka czerni oraz żółtego. Oczywiście można liczyć na imponujące wyposażenie, w tym LED-ową imitację gwieździstego nieba na podsufitce. Zapewne nie zabraknie chętnych na tę imponującą maszynę.
Rolls-Royce Cullinan Black BadgeRolls-Royce Cullinan Black BadgeRolls-Royce Cullinan Black BadgeRolls-Royce Cullinan Black BadgeRolls-Royce Cullinan Black BadgeRolls-Royce Cullinan Black BadgeRolls-Royce Cullinan Black BadgeRolls-Royce Cullinan Black BadgeRolls-Royce Cullinan Black BadgeRolls-Royce Cullinan Black BadgeRolls-Royce Cullinan Black BadgeRolls-Royce Cullinan Black BadgeRolls-Royce Cullinan Black BadgeDodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Rolls-Royce Cullinan Black Badge - kolejny "czarny" model brytyjskiej marki