Portal V10  »  Aktualności  »  Rolls-Royce Cullinan może wkrótce otrzymać napęd hybrydowy
Rolls-Royce Cullinan

Rolls-Royce Cullinan może wkrótce otrzymać napęd hybrydowy

2018-10-11 - J. Kruczek     Tagi: Rolls-Royce, SUV, Rolls-Royce Cullinan
Rolls-Royce Cullinan jest przełomowym autem brytyjskiej marki. Pierwszy SUV otwiera ofertę marki na nowych klientów i jak donosi Top Gear auto może być dopiero początkiem przemian.

Według brytyjskiego magazynu Rolls-Royce Cullinan może niedługo po premierze otrzymać napęd hybrydowy. Nie wiadomo na jaką dokładnie specyfikację postawi producent, ale dziennikarze są przekonani, że nowa zelektryfikowana wersja będzie jeszcze mocniejsza.
Rolls-Royce CullinanRolls-Royce Cullinan
Pod maską standardowego modelu pracuje 6,75-litrowy silnik V12 o mocy 563 KM i momencie obrotowym 850 Nm. Implementacja napędu hybrydowego ma zaoferować więcej mocy oraz znacznie lepsze osiągi. Zapowiada się więc dość interesujący SUV, choć tradycjonaliści zapewne już dostają drgawek na myśl o zelektryfikowanym SUVie Rolls-Royce'a.
Rolls-Royce CullinanRolls-Royce Cullinan
Co więcej Top Gear dotarł do informacji, że Rolls-Royce Cullinan będzie dostępny na rynku przez 14 lat z okazjonalnymi liftingami. Co więcej producent już teraz rozważa budowę nieco mniejszego SUVa, który miałby pozyskać zupełnie nowe grono klientów dla marki.
Rolls-Royce CullinanRolls-Royce Cullinan

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
GRID - pokaz rozgrywki


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
1

Komentarze do:

Rolls-Royce Cullinan może wkrótce otrzymać napęd hybrydowy

Rolls-Royce Cullinan może wkrótce otrzymać napęd hybrydowy
PapaQ 2018-10-11 20:27
Kiedyś firmy tworzyli pasjonaci motywacji. Niestety od kilkudziesięciu lat firmami samochodowymi rządzą księgowi i marketingowcy. Większość założycieli przewraca się w grobie jak widzą co produkują ich firmy. Tragedia :-(