Portal V10  »  Aktualności  »  Renault sprzedaje coraz więcej aut elektrycznych
Renault

Renault sprzedaje coraz więcej aut elektrycznych

Tesla utrzymuje status lidera na rynku aut elektrycznych, ale to nie oznacza że inne marki nie odnoszą sukcesów. Przykładem może być Renault, które pochwaliło się wynikami sprzedaży samochodów elektrycznych.

Renault  w 2019 roku sprzedało rekordową dla siebie ilość 62 447 egzemplarzy pojazdów EV. To bardzo duży wzrost w porównaniu do 2018 roku, gdy z fabryk marki wyjechało 49 300 "elektryków". Rok wcześniej marka sprzedała 36 300 egzemplarzy aut EV.
RenaultRenault
Prym w ofercie marki wiedzie najnowsza generacja Zoe. Elektryczny hatchback zwraca uwagę atrakcyjnym designem i przyzwoitymi osiągami. Zoe opuściło fabryki w nakładzie 48 269 sztuk. Drugim modelem w rankingu jest Kangoo Z.E. z wynikiem 10 349 egzemplarzy. Trzecie miejsce zajmuje dostępny tylko w Chinach K-ZE, który znalazł 2 658 klientów. Następne pozycje przypadły dla dostępnego w Korei Południowej SM3 Z.E. ze sprzedażą na poziomie 875 sztuk i Mastera Z.E. z 296 sprzedanymi egzemplarzami.
RenaultRenault
Wyniki nie obejmują modelu Twizy, który nie jest klasyfikowany jako pełnoprawny samochód. Mimo to jak widać Renault radzi sobie bardzo dobrze na rynku EV.
RenaultRenaultRenaultRenaultRenaultRenaultDodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Renault sprzedaje coraz więcej aut elektrycznych