Portal V10  »  Aktualności  »  Renault Twingo Z.E. oficjalnie! Autko uciera nosa Smartowi EQ
Renault Twingo Z.E.

Renault Twingo Z.E. oficjalnie! Autko uciera nosa Smartowi EQ

2020-02-24 - J. Kruczek     Tagi: Renault, Eko, Renault Twingo, Renault Twingo EV, Renault Twingo Z.E.
Renault nie kazało nam czekać długo i zaprezentowało Twingo Z.E. Nowa wersja miejskiego modelu otrzymała delikatnie zmodyfikowany design mający podkreślać ekologiczny charakter autka oraz oczywiście silnik elektryczny.

Renault Twingo Z.E. przez wielu był uznawany za technologicznego bliźniaka elektrycznego Smarta. Na szczęście w napędzie zaszły pewne zmiany. Konwencjonalny silnik zastąpiono jednostką elektryczną o mocy 81 KM. Motor pozwala rozpędzić autko do prędkości 135 km/h. Pierwsze 50 km/h Twingo Z.E. osiągnie w około 4 s. Napęd trafia nadal na tylną oś.
Renault Twingo Z.E.Renault Twingo Z.E.
Najważniejsze jednak, że zastosowano baterie o pojemności 22 kWh. W efekcie francuski mieszczuch w mieście pokona nawet 250 km między ładowaniami. W trybie mieszanym zasięg wyniesie około 180 km. Dla porównania Smart EQ posiadający baterie o pojemności tylko 17,6 kWh ma oficjalny zasięg około 140-150 km. W rzeczywistości pokonuje około 100 km na jednym ładowaniu.
Renault Twingo Z.E.Renault Twingo Z.E.
Renault Twingo Z.E. ładowane z gniazdka zapełni baterie w czasie 13,5 godziny. Zastosowanie Wallboxów w zależności od wersji ładowarki skróci czas ładowania do od 8 do 4 godzin. Najmocniejsze ładowarki mogą zasilić baterie w czasie nawet 63 minut. Renault Twingo Z.E. zdaje się być ciekawą propozycją, choć oczywiście wiele rozbije się o cenę autka, a tej jeszcze nie znamy.
Renault Twingo Z.E.Renault Twingo Z.E.Renault Twingo Z.E.Renault Twingo Z.E.Renault Twingo Z.E.Renault Twingo Z.E.Renault Twingo Z.E.Renault Twingo Z.E.Renault Twingo Z.E.Renault Twingo Z.E.Renault Twingo Z.E.Renault Twingo Z.E.Renault Twingo Z.E.Renault Twingo Z.E.Renault Twingo Z.E.Renault Twingo Z.E.Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
1

Komentarze do:

Renault Twingo Z.E. oficjalnie! Autko uciera nosa Smartowi EQ

Renault Twingo Z.E. oficjalnie! Autko uciera nosa Smartowi EQ
macerl 2020-02-25 09:11
Na spontaniczny wyjazd za miasto to się nim nie pojedzie, bo ma stanowczo za mały zasięg. Daltego ja jednak zostaje przy spalinowych autach. Moim korando czwórką bez problemu podróżuję tam gdzie chce i nie muszę się martwić o dostępność ładowarek