Portal V10  »  Aktualności  »  Porsche Taycan zaoferuje ponad 600 KM. Kolejne informacje o modelu EV
Porsche Taycan

Porsche Taycan zaoferuje ponad 600 KM. Kolejne informacje o modelu EV

2018-07-30 - J. Kruczek     Tagi: Eko, Porsche, Porsche Taycan
Porsche Mission E zmieniło niedawno nazwę na Taycan i pod tym imieniem zadebiutuje na rynku w 2019 roku. Wszyscy się zastanawiali czy za zmianą nazwy pójdzie też mocne ugrzecznienie napędu. Okazuje się, że producent nie ma zamiaru gasić potencjału swojej maszyny.
 
Dziś oficjalnie potwierdzono, że Porsche Taycan będzie oferować napęd o mocy przeszło 600 KM. W informacji prasowej producent zapowiedział, że Porsche Taycan będzie korzystać z dwóch zsynchronizowanych silników elektrycznych. Po jednym na każdą oś. Nie zdradzono jaki ostatecznie zestaw baterii zagości na pokładzie, ale ma on pozwolić na pokonanie co najmniej 500 km.
Porsche TaycanPorsche Taycan
Zapowiedziano, że po rozładowaniu auta zaledwie 15 minut wystarczy do uzyskania energii na przejechanie 400 km. W europejskim i amerykańskim modelu będzie montowany uniwersalny system ładowania przystosowany do pracy z sieciami tych regionów. W Japońskim i chińskim modelu znajdą się systemy ładowania odpowiadające lokalnym standardom.
Porsche TaycanPorsche Taycan
Porsche Taycan ma oferować osiągi godne pojazdu zaprojektowanego przez twórców 911-tki. I tak producent zapewnia o przyspieszeniu do setki w czasie poniżej 3,5 s oraz do 200 km/h w czasie poniżej 12 s. Nie pozostaje nam nic, jak czekać do oficjalnego debiutu sportowej limuzyny EV.Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Porsche Taycan zaoferuje ponad 600 KM. Kolejne informacje o modelu EV