Portal V10  »  Aktualności  »  Porsche Cayenne Coupe - szybko, ładnie i drogo
Porsche Cayenne Coupe

Porsche Cayenne Coupe - szybko, ładnie i drogo

2019-03-22 - J. Kruczek     Tagi: Porsche Cayenne Coupe, Porsche Cayenne, SUV, Porsche
Porsche w końcu postanowiło podgryźć konkurencję w segmencie SUVów coupe. I tak dziś po wielu spekulacjach poznaliśmy oficjalnie model Cayenne Coupe.
 
Wygląda na to, że BMW X6 czy Mercedes GLE Coupe zyskały bardzo atrakcyjną konkurencję. Porsche Cayenne Coupe może się pochwalić bardziej dynamiczną sylwetką dzięki obniżeniu lini dachu o 20 mm. Ta opada płynnie w tył samochodu, a i z przodu mamy bardziej nachyloną szybę.
Porsche Cayenne CoupePorsche Cayenne Coupe
Krawędź dachu wieńczy spory spojler, a tylna część wraz z drzwiami i błotnikami zostały przeprojektowane poszerzając auto o 18 mm. W zależności od wersji SUV może się pochwalić długością nadwozia od 4931 do 4939 mm. Co ciekawe zastosowano też aktywny spojler nad linią świateł, który znamy choćby z Panamery. Wysuwa się on o 135 mm powyżej prędkości 90 km/h.
Porsche Cayenne CoupePorsche Cayenne Coupe
Porsche Cayenne Coupe otrzymał efektowny szklany dach, ale klienci będą mogli zamówić wersję z włókna węglowego. Wnętrze to w zasadzie kopia zwykłego Cayenne. Standardowo w tyle znajdziemy kanapę z profilowaniem dla dwóch osób, ale można też bez dopłaty wybrać wersję z dwoma fotelami z tyłu. Bagażnik może się pochwalić pojemnością 625 litrów i 1540 l po rozłożeniu kanapy.
 
Porsche Cayenne Coupe będzie dostępny na początku z dwiema jednostkami. Pierwsza 3-litrowa zaoferuje moc 340 KM i moment obrotowy 450 Nm. W tej wersji SUV osiągnie setkę w czasie 6 s, a z pakietem obniżającym masę w 5,9 s. Druga wersja Turbo z 4-litrowym silnikiem V8 ma moc 550 KM i moment obrotowy 770 Nm. Tutaj przyspieszenie spadnie do 3,9 s. Z czasem ma też zadebiutować wersja S oraz E-Hybrid. Na te jednak przyjdzie nam poczekać nieco dłużej.
Producent zdradził też bazowe ceny Porsche Cayenne Coupe. I tak słabszy model startuje z ceną 411 000 zł, zaś wersja Turbo to koszt minimum 720 000 zł.
Porsche Cayenne CoupePorsche Cayenne CoupePorsche Cayenne CoupePorsche Cayenne CoupePorsche Cayenne CoupePorsche Cayenne CoupeDodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Porsche Cayenne Coupe - szybko, ładnie i drogo