Portal V10  »  Aktualności  »  PSA z problemami w Chinach. Koncern rozpoczyna restrukturyzację
PSA

PSA z problemami w Chinach. Koncern rozpoczyna restrukturyzację

2019-08-13 - J. Kruczek     Tagi: Citroen, Peugeot, PSA
Rynek chiński wydawał się jeszcze niedawno prawdziwym rajem dla marek motoryzacyjnych. Jednak ostatnio sytuacja znacząco się pogarsza, co odczuwają niektóre koncerny, jak francuskie PSA.

PSA w ostatnim czasie poniosło spore straty na rynku chińskim i zostało zmuszone do wprowadzenia drastycznego planu restrukturyzacji. Spółka PSA-Dongfeng planuje zamknięcie dwóch chińskich fabryk, a liczba pracowników zostanie ograniczona do 4 tysięcy osób.
PSAPSA
Reuters donosi, że PSA-Dongfeng rusza z restrukturyzacją swoich struktur w Chinach. Rozważa się nawet zerwanie 27-letniego partnerstwa między firmami, co mogłoby oznaczać wycofanie się PSA z rynku chińskiego. Koncern sprzedawał jeszcze pięć lat temu przeszło 700 000 samochodów rocznie. Obecnie ilość ta spadła do 251 000 pojazdów w 2018 roku. Ten rok ma być jeszcze gorszy.
PSAPSA
W efekcie niedługo zostanie zamknięta fabryka Wuhan 1, a zakład Wuhan 2 ma zostać wystawiony na sprzedaż. Tej jesieni liczba zatrudnionych pracowników spadnie z przeszło 8000 do 5500. Ostatecznie zatrudnienie ma wynosić nie więcej niż 4000 osób.

Sytuacja w Chinach może się odbić poważnie na kondycji koncernu PSA. Mimo to plany powrotu koncernu na rynek amerykański mają być nie zagrożone. Prawdopodobnie to właśnie debiutem w USA koncern będzie chciał nadrobić straty z Azji.
PSAPSADodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

PSA z problemami w Chinach. Koncern rozpoczyna restrukturyzację