Portal V10  »  Aktualności  »  Opel zapowiada swoje premiery na salon we Frankfurcie
Opel

Opel zapowiada swoje premiery na salon we Frankfurcie

2019-08-17 - J. Kruczek     Tagi: Opel Grandland X, Opel Corsa-e, Opel Corsa, Opel Astra, Opel, Frankfurt Motor Show
Opel zapowiedział, że zaprezentuje na salonie we Frankfurcie najbardziej ekonomiczną Astrę w historii modelu. Firma nie zdradziła szczegółów, ale na wrześniowej imprezie mamy zobaczyć odświeżony kompakt wykorzystujący napędy pochodzące od koncernu PSA.

Producent zapowiada także szczegółową prezentację nowej generacji Corsy. Mały hatchback zbliżony konstrukcyjnie do nowego Peugeota 208 zaliczy publiczny debiut i Opel ma zamiar ujawnić wszystkie tajemnice modelu. Corsa podobnie, jak francuski kuzyn przeszła gruntowną przebudowę oraz pierwszy raz będzie dostępna w pełni elektrycznej wersji. Ten model może się pochwalić 125-konnym silnikiem elektrycznym i zestawem baterii o pojemności 50 kWh. W efekcie dostajemy przyspieszenie do setki w czasie 8,1 s oraz zasięg około 330 km.
OpelOpel
We Frankfurcie zostanie także wystawiony Opel Grandland X Hybrid4, czyli pierwsza hybryda plug-in marki. SUV wykorzystuje silnik benzynowy 1,6 l współpracujący z dwiema jednostkami elektrycznymi. Całość generuje moc około 300 KM, co się przekłada na przyspieszenie do setki rzędu 6,1 s. Baterie o pojemności 13,2 kWh mają zapewnić zasięg 51 km w trybie elektrycznym. W czasie imprezy Opel powinien te zapowiedzieć plan na przyszłość. Mamy nadzieję, że usłyszymy kilka ciekawych zapowiedzi.
OpelOpel
OpelOpel



Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Opel zapowiada swoje premiery na salon we Frankfurcie