Portal V10  »  Aktualności  »  Opel Grandland X Plug-In Hybrid - debiut wersji hybrydowej z napędem na przód
Opel Grandland X Plug-In Hybrid

Opel Grandland X Plug-In Hybrid - debiut wersji hybrydowej z napędem na przód

2019-12-16 - J. Kruczek     Tagi: Opel, Opel Grandland X, Eko, SUV
Opel uzupełnił ofertę modelu Grandland X Plug-In Hybrid o wersję z przednim napędem. Słabszy układ hybrydowy zapożyczony od koncernu PSA ma przyciągnąć do niemieckiej marki kolejnych klientów szukających ekologicznych rozwiązań.

Do tej pory Opel Grandland X był dostępny w wersji Plug-In Hybrid4 z napędem na wszystkie koła o mocy 300 KM. Teraz w ofercie pojawiła się wersja przednionapędowa o mocy 224 KM i momencie obrotowym 360 Nm. Nowy model posiada silnik benzynowy 1,6 l o mocy 180 KM współpracujący z elektryczną jednostką o mocy 110 KM. SUV korzysta z ośmiobiegowej przekładni automatycznej oraz baterii o pojemności 13,2 kWh.
Opel Grandland X Plug-In HybridOpel Grandland X Plug-In Hybrid
Opel Grandland X Plug-In Hybrid może pokonać na napędzie elektrycznym około 57 km według cyklu pomiarowego WLTP. Tym samym przednionapędowa hybryda przejedzie 5 km więcej niż wersja 4x4. W teorii nowy SUV może większość czasu jeździć po mieście tylko na silniku elektrycznym. Kierowcy będą mogli wykorzystać jeden z trzech trybów jazdy: Electric, Hybrid oraz Sport. W tym ostatnim trybie auto przyspiesza do setki w czasie 8,9 s. Opel Grandland X Plug-In Hybrid został wyceniony w Niemczech na 43 440 euro.
Opel Grandland X Plug-In HybridOpel Grandland X Plug-In Hybrid
Opel Grandland X Plug-In HybridOpel Grandland X Plug-In HybridOpel Grandland X Plug-In HybridOpel Grandland X Plug-In HybridDodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Opel Grandland X Plug-In Hybrid - debiut wersji hybrydowej z napędem na przód