Portal V10  »  Aktualności  »  Opel Ampera cieszy się ogromnym zainteresowaniem. GM zwiększa produkcję
Opel Ampera

Opel Ampera cieszy się ogromnym zainteresowaniem. GM zwiększa produkcję

2011-10-30 - P. Kozłowski     Tagi: Opel, Auta hybrydowe, Opel Ampera EV, Eko
Opel Ampera jest przełomowym modelem niemieckiej marki nie tylko ze względu na design, ale przede wszystkim na rodzaj napędu, który w nim zastosowano. Przedstawiciele Opla lubią go nazywać "elektrycznym o przedłużonym zasięgu" co oznacza, ni mniej ni więcej, że Ampera jest hybrydą. Zamontowany w niej silnik elektryczny jest jednak zdecydowanie bardziej wydajny od tych, które spotkać można w innych autach o napędzie hybrydowym. Z tych względów zainteresowanie eko-Oplem jest ogromne. Pierwsza "porcja" produkcyjna miała objąć 8 tys. egzemplarzy (rynek USA), jednak ogromne zainteresowanie modelem spowodowało, że zostanie ona podniesiona w pierwszej fazie do 10-15 tys. sztuk. Choć Ampera w oplowskim wydaniu została stworzona głównie z myślą o rynku europejskim, to Amerykanom zdecydowanie bardziej przypadła do gustu od bliźniaczego Chevroleta Volta.
Trudno się z tymi opiniami nie zgodzić. Opel jest po prostu ładniejszy. Ampera jest wyjątkowo wydajną hybrydą. Samochód, przy wykorzystaniu wyłącznie energii z akumulatora, jest w stanie - w zależności od stylu jazdy - pokonać od 40 do 80 km. To fantastyczny wynik w porównaniu z hybrydami, których "elektryczny zasięg" wynosi zaledwie kilka kilometrów. Po wyczerpaniu energii do akcji włącza się silnik spalinowy, który przedłuża zasięg do 500 km. Ładowanie akumulatora trwa cztery godziny. To wszystko sprawia, że Opel znalazł złoty środek pomiędzy silnikiem elektrycznym i spalinowym, co pozwala korzystać z zalet zarówno jednego, jak i drugiego napędu. To naprawdę bardzo ważny model nie tylko dla General Motors, ale i dla całej motoryzacji. I jeszcze ta stylistyka... Ampera wygląda po prostu świetnie. Tylko gdyby nie ta cena, która wynosi prawie 45 tys. euro...źródło: AutoBlogGreen

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
3

Komentarze do:

Opel Ampera cieszy się ogromnym zainteresowaniem. GM zwiększa produkcję

Opel Ampera cieszy się ogromnym zainteresowaniem. GM zwiększa produkcję
pawel 2011-10-30 16:37
Nie wiem, ale jak dla mnie Chevrolet wygląda o niebo ładniej
Opel Ampera cieszy się ogromnym zainteresowaniem. GM zwiększa produkcję
Gietki1990 2011-10-30 22:50
eee... z przodu honda civic a z tyłu jeszcze o od Biedy może być .... a co do zainteresowania w USA to się nie dziwie tam na topie są ekoludki ... zresztą to taki naród że gdyby rozgłosić im że np. Kupujcie czyste powietrze w spreju do oddychania bo ono jest zdrowsze to pewnie by to kupili . ;p ... Ale cóż ... zastanawia mnie tylko jedno co jest mniej szkodliwe dla środowiska zbudowanie eko Auta czy zwykłego diesla czy benzyniaka ?? HHHyymmm... ??
ARON
Opel Ampera cieszy się ogromnym zainteresowaniem. GM zwiększa produkcję
ARON 2011-11-01 19:08
Niestety w USA Volt nie święci aż takich triumfów, jakby to się mogło wydawać a przynajmniej jest to bardziej sztucznie napędzane, niż rzeczywiste wyniki - stoją za nim ogromne środki marketingowe, lecz Amerykanie chętniej wybierają np. Cruze'a z oszczędnym silnikiem.