Portal V10  »  Aktualności  »  Nowe Audi A6 Allroad debiutuje tylko z silnikami diesla
Audi A6 Allroad

Nowe Audi A6 Allroad debiutuje tylko z silnikami diesla

2019-06-06 - J. Kruczek     Tagi: Audi, Audi A6, Audi A6 Allroad
Audi po premierze odświeżonego sedana i kombi zaprezentowało model A6 w wersji Allroad. Uterenowione kombi może się okazać bardzo ciekawą alternatywą dla SUVów. Dzięki regulowanemu zawieszeniu i mocnym silnikom poradzi sobie w terenie lepiej niż nie jedna pseudoterenówka.

Wygląda na to, że świat ochłonął po aferze z silnikami diesla bowiem te wracają do łask. Podobnie jak najnowsze modele z linii "S" tak i Audi A6 Allroad będzie napędzane tylko jednostkami wysokoprężnymi. Producent przygotował trzy silniki do wyboru.
Audi A6 AllroadAudi A6 Allroad
Podstawowy 3-litrowy silnik V6 oferuje moc 231 KM oraz moment obrotowy 500 Nm. W środku oferty znajdzie się ta sama jednostka, ale wykręcona do 286 KM i momentu 620 Nm. Topową rolę ma pełnić wersja 55 TDI o mocy 349 KM i momencie 700 Nm. Dysponuje ona tą samą jednostką co model S6. W każdym wariancie otrzymamy układ miękkiej hybrydy oraz 8-biegową przekładnię automatyczną.
Audi A6 AllroadAudi A6 Allroad
Audi A6 Allroad wizualnie różni się od standardowego kombi osłonami nadwozia oraz podwozia i specjalnymi lakierami. Całość dopełniają felgi w specjalnym wzorze dla tej wersji. Zawieszenie otrzymało system regulacji w zakresie 6 cm. Niestety pełna automatyka przy dużych prędkościach eliminuje możliwość szybszej jazdy po luźnej nawierzchni.
Sprzedaż Audi A6 Allroad ma ruszyć jeszcze w tym miesiącu. W niemieckich salonach podstawową wersje będzie można zamówić za cenę 61 500 euro.
Audi A6 AllroadAudi A6 AllroadAudi A6 AllroadAudi A6 AllroadAudi A6 AllroadAudi A6 AllroadAudi A6 AllroadAudi A6 AllroadAudi A6 AllroadAudi A6 AllroadAudi A6 AllroadAudi A6 AllroadDodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Nowe Audi A6 Allroad debiutuje tylko z silnikami diesla