Portal V10  »  Aktualności  »  Nissan GT-R 2012 - pakiet oficjalnych informacji i zdjęć!
Nowy Nissan GT-R - model 2012

Nissan GT-R 2012 - pakiet oficjalnych informacji i zdjęć!

2010-10-18 - K. Spychalski     Tagi: Nissan, Nissan GT-R, Supersamochody, Coupe
Po wielu zdjęciach szpiegowskich i mniej lub bardziej wyraźnych fotografiach z przecieku, mamy wreszcie do dyspozycji oficjalne materiały prezentujące nowego, a właściwie odnowionego Nissana GT-R.Z zewnątrz, zmodernizowany GT-R wyróżnia się przeprojektowanym zderzakiem przednim (z podwójnymi „płetwami” i diodami LED do jazdy dziennej), nowymi felgami Hyper Blue Black Chrome oraz zmienionym ogumieniem o wymownej nazwie Dunlop SP Sport Maxx GT 600 DSST CTT. Dzięki zastosowaniu tych elementów, poprawie uległ współczynnik oporu powietrza - o 10 procent, do Cx=0,26 Stosunkowo niewielkie modernizacje zastosowano także we wnętrzu sportowego Nissana. Kabina pasażerska zyskała poprawioną deskę rozdzielczą, dodatkowe wykończenia z włókna węglowego, ozdobne elementy wykonane z chromu, a także nowe fotele.

Specjaliści z Nissana nie zapomnieli również o modyfikacjach silnika. Te zaowocowały podniesieniem mocy o 38 KM (do 530 koni) i momentu obrotowego o 23 Nm (do 612 niutonometrów). Pomimo zwiększenia parametrów silnika, zużycie paliwa udało się utrzymać na akceptowalnym poziomie. Zgodnie z oczekiwaniami, w odnowionym modelu znalazł się układ umożliwiający chwilowe odłączenie napędu na cztery koła. Pojawiły się również nowe wsporniki (umieszczone w komorze silnika i pod deską rozdzielczą), które pozwoliły na uzyskanie większej sztywności podwozia.

Poza tym, przednie zawieszenie zostało wyposażone w zmienione sprężyny, aluminiowe amortyzatory i nowe stabilizatory. Drobne modyfikacje wprowadzone w zawieszeniu tylnym zaowocowały zwiększeniem przyczepności opon podczas pokonywania zakrętów.
Modernizacje nie ominęły oczywiście wersji SpecV. Dzięki zastosowaniu funkcji overboost, zmodyfikowana jednostka napędowa jest w stanie „wycisnąć” (chwilowo) 632 Nm momentu obrotowego. Ponadto pojawiły się wydajniejsze hamulce oraz system VDC (Vehicle Dynamic Control).Zaktualizowany GT-R doczeka się swojego publicznego debiutu podczas nadchodzącego salonu w Los Angeles. W Europie, zmienione coupe Nissana wejdzie do sprzedaży „po lutym 2011 roku” jako model 2012.źródło: WorldCarFans

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Nissan GT-R 2012 - pakiet oficjalnych informacji i zdjęć!