Portal V10  »  Aktualności  »  Nano Cellulose Vehicle - auto koncepcyjne z roślin i odpadów
Nano Cellulose Vehicle

Nano Cellulose Vehicle - auto koncepcyjne z roślin i odpadów

2019-10-30 - J. Kruczek     Tagi: Eko, Concept car, Nano Cellulose Vehicle
Nano Cellulose Vehicle jest jednym z najbardziej oryginalnych pojazdów zaprezentowanych podczas tegorocznego Tokyo Motor Show. Koncepcyjny pojazd został opracowany przez konsorcjum składające się z 22 japońskich uniwersytetów, korporacji i placówek badawczych.

Jak widać na fotografiach design auta jest dość osobliwy i może się podobać osobom lubiącym ostre, futurystyczne linie. Jednak to nie wygląd jest tu najważniejszy, a materiały z jakich powstał Nano Cellulose Vehicle. Koncept zbudowano w całości z materiałów CNF, czyli pochodzenia roślinnego oraz z odpadów po recyklingu.
Nano Cellulose VehicleNano Cellulose Vehicle
Wykorzystanie takich materiałów może być przyszłością przemysłu motoryzacyjnego. Oczywiście minie jeszcze trochę czasu nim wejdą one do powszechnego użycia.

Wracając do designu to odpowiada za niego Yuzo Niimi z Toyota Customizing & Development. Nano Cellulose Vehicle wygląda osobliwie, ale z zewnątrz może się podobać. Wnętrze za to uderza w dość tandetne tony. W kokpicie wykorzystano między innymi drewno z recyklingu, a całość wygląda delikatnie mówiąc osobliwie. Koncept korzysta napędu wodorowego, ale tylko dostosowanego do samodzielnego przestawiania pojazdu. Prędkość maksymalna to zaledwie 20 km/h.
Nano Cellulose VehicleNano Cellulose Vehicle
Nano Cellulose VehicleNano Cellulose VehicleNano Cellulose VehicleNano Cellulose VehicleNano Cellulose VehicleNano Cellulose VehicleNano Cellulose VehicleNano Cellulose VehicleNano Cellulose VehicleDodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Nano Cellulose Vehicle - auto koncepcyjne z roślin i odpadów