Portal V10  »  Aktualności  »  Morris JE - współczesna interpretacja klasycznej furgonetki
Morris JE

Morris JE - współczesna interpretacja klasycznej furgonetki

2019-11-15 - J. Kruczek     Tagi: Morris JE, Morris, Van, Eko
Morris powraca do życia z pierwszym współczesnym modelem o nazwie JE. Pojazd jest elektrycznym vanem inspirowanym klasycznym dostawczakiem z lat 50-tych. Furgonetka nie tylko wygląda jak odświeżony klasyk, ale też oferuje nowoczesny elektryczny napęd.

Morris JE ma trafić do sprzedaży w 2021 roku. Inspiracją dla producenta był model J z lat 1949-1961. Oryginał cieszył się wielką popularnością w Wielkiej Brytanii. Nowa odsłona w dobie popularności pojazdów elektrycznych i designu retro ma również szanse na spore zainteresowanie.
Morris JEMorris JE
Efektowny dostawczak może pełnić role stylowego food trucka, czy pojazdu dostarczającego towary luksusowe. Baterie o pojemności 60 kWh mają oferować zasięg nawet 320 km na jednym ładowaniu. Pełne naładowanie w zależności od metody ma zająć od 30 minut do 7 godzin. Producent zapowiada ładowność na poziomie 1 tony i zapewnia o bardzo dobrych osiągach, choć nie zdradza na razie specyfikacji.
Morris JEMorris JE
Spora część nadwozia została wykonana z włókna węglowego co pozwoliło obniżyć masę i zwiększyć ładowność. Dostęp do ładunku dają tylne oraz boczne drzwi. Morris JE nie będzie tanim pojazdem ponieważ szacuje się kwotę 60 tysięcy funtów, czyli około 300 000 zł. Producent planuje produkcję 1000 egzemplarzy rocznie.
Morris JEMorris JEMorris JEMorris JEMorris JEMorris JEMorris JEMorris JEDodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Morris JE - współczesna interpretacja klasycznej furgonetki