Portal V10  »  Aktualności  »  Morgan EV3 był cenną lekcją dla brytyjskiego producenta
Morgan EV3

Morgan EV3 był cenną lekcją dla brytyjskiego producenta

2020-03-24 - J. Kruczek     Tagi: Morgan, Morgan EV3
Morgan zawiesił w 2018 roku program EV3, czyli swojego w pełni elektrycznego modelu. Teraz producent zapewnia, że nie było to pożegnanie z elektryfikacja, ale cenna lekcja mająca zaprocentować w niedługim czasie.

Główny projektant marki, Jonathan Wells udzielił wywiadu magazynowi Autoblog, w którym odniósł się do modelu EV3. Jak zdradził projekt elektrycznego trójkołowca nie przerodził się w produkcyjną maszynę znajdująca miejsce w stałej ofercie marki. Jednak projekt przyniósł wiele cennych lekcji, które producent już wykorzystuje.
Morgan EV3Morgan EV3
Morgan jest małą firmą i projekt EV3 nauczył wielu rzeczy cały zespół. Pierwszym owocem tych lekcji jest zupełnie nowa aluminiowa platforma wykorzystana do budowy ostatnich modeli marki, czyli Plus Six i Plus Four. Platforma została tak opracowana, aby pozwalała na zastosowanie konwencjonalnych napędów oraz na implementację układów zelektryfikowanych. Niedługo Morgan ma wprowadzić do oferty bardziej ekologiczne auta. Nie wiadomo jednak czy w pierwszej kolejności producent postawi na hybrydy, czy ponownie pokusi się o w pełni elektryczne auto.
Morgan EV3Morgan EV3
Morgan EV3Morgan EV3Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Morgan EV3 był cenną lekcją dla brytyjskiego producenta