Portal V10  »  Aktualności  »  Microlino 2.0 - elektryczne miejskie autko w odświeżonej odsłonie
Microlino 2.0

Microlino 2.0 - elektryczne miejskie autko w odświeżonej odsłonie

2020-03-01 - J. Kruczek     Tagi: Microlino 2.0, Microlino, Eko
Microlino jest bardzo ciekawym miejskim autkiem elektrycznym z Szwajcarii. Niewielki pojazd został pokazany w 2018 roku i spotkał się z dość ciepłym przyjęciem. Teraz maszyna przywodząca na myśl klasyczne BMW Isetta doczekała się nowej odsłony oznaczonej, jako 2.0.

Microlino 2.0 zachował charakter oryginału mimo iż został gruntownie przekonstruowany. Przede wszystkim poszerzono tył pojazdu zapewniając lepsza stabilność. Pod nadwoziem znalazły się nowe konstrukcje zapewniające większe bezpieczeństwo przy ewentualnych kolizjach.
Microlino 2.0Microlino 2.0
Nowy projekt poprawia widoczność z kabiny. Stylistycznie zmieniono światła czy zastosowano schowaną klamkę. Nie zdradzono specyfikacji, ale producent zapowiada mocniejszy oraz bardziej wydajny napęd. Przypomnijmy, że pierwsza wersja pojazdu posiada silnik elektryczny o mocy 15 KM i momencie obrotowym 100 Nm. Autko przyspiesza do 50 km/h w 5 s i gna z maksymalną prędkością 90 km/h.
Microlino 2.0Microlino 2.0
Microlino w pierwszej wersji jest oferowany z bateriami o pojemności 8 kWh zapewniającymi zasięg około 125 km. Opcjonalny zestaw o pojemności 14,4 kWh zwiększa zasięg do 200 km. Microlino 2.0 ma kosztować nadal 12 000 euro.

Przy okazji zaprezentowano zdjęcia konceptu Microletta, czyli trójkołowego skutera z napędem elektrycznym. Maszyna na razie jest w fazie projektu, ale twórcy zapewniają, że produkcyjna wersja powstanie i będzie kosztować około 4 900 euro.
Microlino 2.0Microlino 2.0Microlino 2.0Microlino 2.0Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Microlino 2.0 - elektryczne miejskie autko w odświeżonej odsłonie