Portal V10  »  Aktualności  »  Mercedes klasy G dostanie wariant elektryczny
Mercedes G

Mercedes klasy G dostanie wariant elektryczny

2019-11-09 - J. Kruczek     Tagi: Mercedes, Mercedes G, 4x4, Eko
Mercedes klasy G mimo iż jest znacznie nowocześniejszy niż jego pierwsze odsłony to pozostaje jedną z ostatnich prawdziwych terenówek. Niemiecka marka ma zamiar rozwinąć jeszcze bardziej auto pod względem technologii i zaimplementuje w niem napęd elektryczny.

Do tej pory elektryczna G-klasa pojawiała się w wielu plotkach i życzeniach. Teraz dostaliśmy potwierdzenie, że taki samochód faktycznie powstanie. CEO koncernu Daimler, Ola Kallenius krótko zapowiedział, że powstanie elektryczna wersja Mercedesa G.
Mercedes GMercedes G
Póki co nie wiemy nic na temat pojazdu. Ciężko powiedzieć, co zaserwuje nam elektryczna G-klasa. Co ciekawe na rynku znajduje się już terenówka Mercedesa z napędem elektrycznym, ale nie jest ona dziełem niemieckiej marki. Za ten twór odpowiada austriacka firma Kreisel Electric. Pierwszy egzemplarz skonwertowany na napęd elektryczny zakupił Arnold Schwarzenegger. Przerobiona G-klasa na auto EV posiada moc 490 KM i rozpędza się do setki w czasie 5,6 s. Zestaw baterii o pojemności 80 kWh pozwala pokonać przeszło 300 km na jednym ładowaniu.
Mercedes GMercedes G
Mercedes GMercedes GDodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Mercedes klasy G dostanie wariant elektryczny