Portal V10  »  Aktualności  »  Mercedes Unimog wjechał najwyżej ze wszystkich aut
Mercedes Unimog

Mercedes Unimog wjechał najwyżej ze wszystkich aut

2020-02-02 - J. Kruczek     Tagi: Mercedes, Mercedes Unimog, 4x4, Rekordy, Rekordy Guinessa
Mercedes Unimog zapisał na swoje konto nowy imponujący rekord. Terenowa ciężarówka wspięła się na wysokość 6 694 metrów, tym samym stając się samochodem, który wyjechał na najwyższa wysokość w historii.

Rekord padł podczas specjalnej misji na wulkanie Ojos de Salado w Chile. Konieczne było zainstalowanie na zboczu wulkanu awaryjnej stacji radiowej z trzema nadajnikami. Ta miała stanąć na wysokości 6100 m i łączyć się z okolicznymi obozami. Zadanie wymagało użycia pojazdów, aby dostarczyć sprzęt na tak dużą wysokość. Na misję wysłano dwa Mercedesy Unimog wyposażone w osprzęt pozwalający wspinać się po skalistych zboczach.
Mercedes UnimogMercedes Unimog
Ciężarówki zostały przygotowane przez firmę Extrem Events prowadzonej przez Matthiasa Jeschke. Podczas ekspedycji rozlokowano trzy stacje radiowe. Po instalacji ostatniej ekipa zdecydowała, że podejmą wyzwanie wjazdu wyżej i pobicia dotychczasowego rekordu. Spontaniczna decyzja się opłaciła.
Mercedes UnimogMercedes Unimog
Jeschke dzierżył już rekord wysokości wynoszący 6675 metrów i zdobył go z pomocą Mercedesa Zetros. Poprzedni rekord należał do Suzuki Samurai i został ustanowiony w 2007 roku. Wtedy zmodyfikowana terenówka z 1986 roku wjechała na ten sam wulkan w Chile zdobywając wysokość 6688 m.
Mercedes UnimogDodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Mercedes Unimog wjechał najwyżej ze wszystkich aut