Portal V10  »  Aktualności  »  Mercedes EQV Concept wdzięczył się na ulicach Barcelony
Mercedes EQV Concept

Mercedes EQV Concept wdzięczył się na ulicach Barcelony

2019-05-13 - J. Kruczek     Tagi: Van, Eko, Mercedes, Mercedes EQV
Mercedes EQV Concept został pokazany pierwszy raz na tegorocznym salonie samochodowym w Genewie. Producent postanowił przypomnieć o elektrycznym vanie, który jeszcze w tym roku doczeka się debiutu wersji produkcyjnej. Koncept został zabrany na ulice Barcelony.

Premiera produkcyjnej wersji ma mieć miejsce na wrześniowym salonie we Frankfurcie. A dziś możemy zobaczyć zdjęcia z przejażdżki po hiszpańskim mieście. Producent zapowiada przy okazji, że Mercedes EQV Concept będzie rewolucją w kategorii vanów i pierwszym prawdziwie luksusowym elektrycznym pojazdem MPV. Nie można się z tym nie zgodzić skoro już standardowa klasa V nie ma praktycznie konkurentów w kategorii luksusu.
Mercedes EQV ConceptMercedes EQV Concept
Na razie nie wiadomo ile się zmieni wersja produkcyjna względem konceptu. Jednak Mercedes EQV Concept wygląda na praktycznie gotowy do produkcji. Jeżeli chodzi o technikalia to możemy się spodziewać zestawu baterii o pojemności 100 kWh co ma wystarczyć na pokonanie do 400 km. Ładowanie przez 15 minut ma zapewnić zasięg 100 km. Koncept posiada 201-konny silnik zamontowany na przedniej osi. Pozwala on na rozpędzenie vana do 160 km/h. Jesienią dowiemy się, jak zostanie skonfigurowany produkcyjny model.
Mercedes EQV ConceptMercedes EQV Concept
Mercedes EQV ConceptMercedes EQV ConceptMercedes EQV ConceptMercedes EQV ConceptMercedes EQV ConceptMercedes EQV ConceptMercedes EQV ConceptMercedes EQV ConceptMercedes EQV ConceptMercedes EQV ConceptMercedes EQV ConceptMercedes EQV ConceptMercedes EQV ConceptMercedes EQV ConceptMercedes EQV ConceptMercedes EQV Concept



Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Mercedes EQV Concept wdzięczył się na ulicach Barcelony