Portal V10  »  Aktualności  »  Mazda szykuje prezentację auta elektrycznego na salon w Tokio
Mazda

Mazda szykuje prezentację auta elektrycznego na salon w Tokio

2019-09-20 - J. Kruczek     Tagi: Mazda CX-30, Mazda, Eko
Mazda szykuje się do prezentacji swojego elektrycznego konceptu. Pojazd ma zostać pokazany w przyszłym miesiącu podczas salonu samochodowego w Tokio.

Rzecznik prasowy Mazdy, Yoshikazu Nagai zdradził, że na Tokyo Motor Show zostanie przygotowane kilka prototypów, którymi będzie można odbyć jazdy testowe. Co ciekawe nowy elektryczny koncept będzie korzystał z nadwozia crossovera CX-30. Karoseria zostanie nałożona na zupełnie nową platformę przeznaczoną dla przyszłych pojazdów elektrycznych marki.
MazdaMazda
Nagai potwierdził, że mimo nadwozia istniejącego crossovera będziemy mieli do czynienia z zupełnie nowym pojazdem. Doniesienia z Japonii mówią o bateriach o pojemności 35,5 kWh oraz silniku elektrycznym o mocy 142 KM i momencie 264 Nm. Na razie nie ma informacji o zasięgu, ale przy takich bateriach będzie on oscylował w granicach 160-240 km.
MazdaMazda
Magazyn Auto News donosi, że prototyp będzie zwiastunem nowego ekologicznego modelu Mazdy. Miałby on zadebiutować na rynku japońskim, europejskim oraz chińskim w formie pojazdu elektrycznego oraz hybrydy. Oficjalne szczegóły projektu powinniśmy poznać w przyszłym miesiącu.
MazdaMazdaDodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Mazda szykuje prezentację auta elektrycznego na salon w Tokio