Portal V10  »  Aktualności  »  Mazda MX-5 - kolejna generacja może skorzystać z elektryfikacji napędu
Mazda MX-5

Mazda MX-5 - kolejna generacja może skorzystać z elektryfikacji napędu

2019-12-01 - J. Kruczek     Tagi: Mazda, Mazda mx-5
Mazda już nakreśla plany dla kolejnej generacji modelu MX-5. Japoński producent podzielił się swoimi rozważaniami na temat przyszłości sportowego modelu. Na szczęście marka nie ma zamiaru rezygnować z małego roadstera, ale myśli poważnie nad jego kolejną formą.

Przy obecnych trendach nowa Mazda MX-5 powinna zostać zelektryfikowana. Jednak producent napotkał w tym temacie poważny problem. Istotą MX-5 była zawsze niska masa i niewielkie gabaryty. Zastosowanie zelektryfikowanego napędu z bateriami może poważnie zakłócić tę koncepcję, czego Mazda nie chce.
Mazda MX-5Mazda MX-5
Ichiro Hirose odpowiadający za rozwój modeli japońskiej marki zdradził, że MX-5 zostanie zelektryfikowany tylko wtedy, jeżeli napęd nie wpłynie negatywnie na masę roadstera. Producent bada różne opcje i na razie nie jest w stanie powiedzieć jaką formę napędu zastosuje w nowym roadsterze. Hirose podkreśla, że zmieniające się trendy wymuszają na marce budowę auta, które będzie przyjazne środowisku. Mimo iż jest tu mowa o pojeździe czysto sportowym. Na razie nie ujawniono kiedy możemy się spodziewać prezentacji nowej Mazdy MX-5.
Mazda MX-5Mazda MX-5
Mazda MX-5Mazda MX-5Mazda MX-5Mazda MX-5Mazda MX-5Mazda MX-5Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Mazda MX-5 - kolejna generacja może skorzystać z elektryfikacji napędu