Portal V10  »  Aktualności  »  Mazda MX-5 30th Anniversary Edition - sportowy model w rocznicowym wydaniu
Mazda MX-5 30th Anniversary Edition

Mazda MX-5 30th Anniversary Edition - sportowy model w rocznicowym wydaniu

2019-02-08 - J. Kruczek     Tagi: Mazda MX-5 RF, Mazda mx-5, Mazda
Chicago Auto Show wystartowało, a co za tym idzie możemy podziwiać kilka perełek zza oceanu. Najpierw skupimy się jednak na japońskiej propozycji jaką jest Mazda MX-5 30th Anniversary Edition. Auto upamiętnia debiut pierwszej Miaty w USA.

Właśnie podczas salonu samochodowego w Chicago pokazano pierwszy raz małego roadstera amerykańskiej publiczności. Miało to miejsce w 1989 roku i teraz po upływie 30 lat producent pokazał specjalną edycję swojego sportowego modelu.
Mazda MX-5 30th Anniversary EditionMazda MX-5 30th Anniversary Edition
Mazda MX-5 30th Anniversary EditionMazda MX-5 30th Anniversary Edition
Mazda MX-5 30th Anniversary Edition wyróżnia się nadwoziem w kolorze Racing Orange oraz ciemnymi felgami Rays. I tu warto nadmienić, że specjalna edycja będzie dostępna globalnie. Producent ma zamiar wyprodukować 3000 egzemplarzy, z czego 500 trafi do USA, a pozostałe na inne rynki. Auto będzie dostępne zarówno w wersji roadster, jak i RF.
Oczywiście pomarańczowe nadwozie to nie jedyna modyfikacja. Za felgami znajdziemy pomarańczowe zaciski hamulców od firmy Brembo z przodu i Nissin z tyłu. We wnętrzu umieszczono fotele Recaro pokryte skórą i Alcantarą z pomarańczowymi akcentami. Jazdę umili 9-głośnikowy system audio marki Bose. Pomarańczowe akcenty pojawiły się na wszystkich elementach wnętrza.
Mazda MX-5 30th Anniversary EditionMazda MX-5 30th Anniversary Edition
Mazda MX-5 30th Anniversary Edition będzie dostępna z dwulitrowym silnikiem o mocy 181 KM. Tylko japońscy klienci będą mogli sięgnąć po 1,5-litrowy motor. Ceny w przypadku roadstera mają wystartować od 34 995 dolarów oraz 37 595 dolarów za RF.
Mazda MX-5 30th Anniversary EditionMazda MX-5 30th Anniversary EditionMazda MX-5 30th Anniversary EditionMazda MX-5 30th Anniversary Edition

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
NFS: Heat - pierwszy zwiastun


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Mazda MX-5 30th Anniversary Edition - sportowy model w rocznicowym wydaniu