Portal V10  »  Aktualności  »  Lister SUV-E - sportowa maszyna na bazie elektrycznego SUVa
Lister SUV-E

Lister SUV-E - sportowa maszyna na bazie elektrycznego SUVa

2019-11-05 - J. Kruczek     Tagi: Lister SUV-E, Lister, Jaguar I-Pace, Jaguar, SUV
Lister słynie z imponujących samochodów budowanych na bazie Jaguarów. Jako, że rynek się zmienia to także producent sportowych maszyn musi iść naprzód. Firma zaprezentowała swoje najnowsze dzieło jakim jest SUV-E, czyli sportowy SUV na bazie elektrycznego Jaguara I-Pace.

Lister Cars zadbało o nowy bodykit wykonany z włókna węglowego. Obejmuje on między innymi oba zderzaki z rozbudowanymi elementami aerodynamicznymi. W nadwoziu pojawiły się szersze błotniki, które wypełniają specjalnie przygotowane felgi. Oczywiście zadbano o obniżone, sportowo zestrojone zawieszenie. Za zatrzymywanie SUVa będą odpowiedzialne wzmocnione hamulce z ceramiczno-karbonowymi tarczami.
Lister SUV-ELister SUV-E
Lister SUV-E ma ważyć o 100 kg niej niż Jaguar I-Pace. Firma zapowiedziała, że zastosuje nowe oprogramowanie podkręcające moc napędu. Nie podano konkretnych liczb, ale Lister SUV-E ma przyspieszać do setki w okolicach 4 s. Nowe oprogramowanie obejmie między innymi bardziej rasowy dźwięk "udawanego" wydechu.
Lister SUV-E
Klienci będą mogli wybrać wnętrze obszyte skórą Nappa w jednym z 60 wariantów kolorystycznych. Także nadwozie będzie można dowolnie spersonalizować. Lister SUV-E ma kosztować około 125 000 funtów. Produkcja będzie ograniczona, ale na razie nie zapadła decyzja odnośnie ilości sztuk.Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Lister SUV-E - sportowa maszyna na bazie elektrycznego SUVa