Portal V10  »  Aktualności  »  Lamborghini Urus ST-X Concept - asfaltowo off-roadowa wyścigówka z Włoch
Lamborghini Urus ST-X Concept

Lamborghini Urus ST-X Concept - asfaltowo off-roadowa wyścigówka z Włoch

2018-11-18 - J. Kruczek     Tagi: Lamborghini, SUV, Supersamochody, 4x4, Lamborghini Urus, Lamborghini Urus ST-X
Lamborghini Squadra Corse wczoraj zaprezentowało swój pierwszy samochód drogowy. A dziś przyszła pora na pierwszego wyczynowego SUVa przeznaczonego do motorsportu. Urus ST-X Concept to wizja sportowej dywizji marki ukazująca SUVa przeznaczonego do ścigania się na torach oraz w terenie.
 
Nadwozie otrzymało malowanie Verde Mantis. Podkreśla ono sportowy body kit obejmujący wentylowaną maskę z włókna węglowego, zderzak z większymi wlotami powietrza czy dodatkowe spojlery. W nadkolach znalazły się 21-calowe felgi z centralnym mocowaniem.
Lamborghini Urus ST-X ConceptLamborghini Urus ST-X Concept
Lamborghini Urus ST-X Concept powstał z myślą o rywalizacji, dlatego pojazd wyposażono w szereg elementów z homologacją FIA. I tak we wnętrzu możemy znaleźć rozbudowaną klatkę bezpieczeństwa, system gaśniczy czy zbiornik paliwa FT3. Według zapowiedzi inżynierom LSC udało się zredukować masę o aż 25 procent względem seryjnego modelu.
Lamborghini Urus ST-X ConceptLamborghini Urus ST-X Concept
Pod maską pracuje nadal 4-litrowy podwójnie doładowany motor V8 o mocy 641 KM i momencie 850 Nm. A to przy sporej utracie masy oznacza fenomenalne osiągi. Niestety nie zdradzono specyfikacji, ale seryjny model osiąga setkę w 3,6 s. Tu powinno być dużo lepiej.

Lamborghini Urus ST-X Concept zostanie wyprodukowany w krótkiej serii. Specjalnie dla tych egzemplarzy powstanie seria wyścigowa obejmująca zaakceptowane przez FIA trasy asfaltowe i off-roadowe. Seria ma ruszyć w 2020 roku.
Lamborghini Urus ST-X ConceptLamborghini Urus ST-X ConceptDodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Lamborghini Urus ST-X Concept - asfaltowo off-roadowa wyścigówka z Włoch