Portal V10  »  Aktualności  »  Lamborghini Squadra Corse szykuje torowe superauto na bazie Aventadora
Lamborghini Squadra Corse

Lamborghini Squadra Corse szykuje torowe superauto na bazie Aventadora

2019-10-28 - J. Kruczek     Tagi: Lamborghini, Supersamochody, Lamborghini Aventador, Supersamochód
Lamborghini Squadra Corse odpowiadające za wyczynowe modele marki pokazało w zeszłym roku swój pierwszy solowy projekt na bazie Aventadora. Teraz dział sportowy zapowiedział zupełnie nowy model do zabawy na torze. Ponownie bazą został Aventador.
 
Lamborghini Squadra Corse opublikowało teaser nowego superauta. Maszyna ma być faktycznie torową zabawką, co się pokrywa z niedawnymi plotkami. W sieci pojawiły się jakiś czas temu informacje, że Lamborghini pracuje nad swoją odpowiedzią na Ferrari FXX. Superauto miało bazować na Aventadorze i nosić przydomek SVR. Planowo miało powstać 40 egzemplarzy. Teraz wygląda na to, że informacje znajdują potwierdzenie.
Lamborghini Squadra CorseLamborghini Squadra Corse
Na skromnych materiałach widać charakterystyczny zielony lakier. W oczy rzucają się rozbudowane elementy aerodynamiczne zapewne wykonane z włókna węglowego. Nowa maszyna ma być napędzana wolnossącym silnikiem 6,5-litrowym V12 o mocy 830 KM. Oznacza to o 60 KM więcej niż ma Aventador SVJ. Wiadomo też, że inżynierowie postawią na sześciobiegową skrzynię sekwencyjną Xtrac. Na razie nie zdradzono więcej szczegółów, ale w najbliższych tygodniach powinno dojść do oficjalnej prezentacji.
Lamborghini Squadra CorseLamborghini Squadra Corse
Lamborghini Squadra CorseLamborghini Squadra CorseDodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Lamborghini Squadra Corse szykuje torowe superauto na bazie Aventadora