Portal V10  »  Aktualności  »  Kia HabaNiro - elektryczny crossover naszpikowany technologią
Kia HabaNiro

Kia HabaNiro - elektryczny crossover naszpikowany technologią

2019-04-18 - J. Kruczek     Tagi: Kia, Concept car, Kia HabaNiro
Kia HabaNiro jest odpowiedzią marki na zmieniający się rynek motoryzacyjny. Koncept jest więc elektrycznym crossoverem z technologią autonomicznej jazdy poziomu 5. Jak mówi producent jest to model korzystający z technologii bardziej zaawansowanej niż ta, która zaprowadziła człowieka na księżyc.
Kia HabaNiroKia HabaNiro
Auto zadebiutowało na salonie samochodowym w Nowym Jorku, a za projekt odpowiada kalifornijskie studio projektowe marki. I tu widać naleciałości stylu życia na zachodnim wybrzeżu USA. Finezyjne nadwozie w trzech kolorach i ogólny wygląd zachęcający do zjazdu z utwardzonej drogi robią wrażenie.
Kia HabaNiroKia HabaNiro
Projektanci postawili na ostro zarysowane lampy, które z przodu przybrały formę wykresu bicia serca. Wnętrze odsłania się po podniesieniu drzwi wzorowanych na skrzydłach motyla. Kabina serwuje naszym oczom futurystyczny minimalizm. Jednolita deska rozdzielcza i efektowne fotele mogą się podobać. Wszechobecną czerwień przełamuje biel podświetlenia, które między innymi układa się w geometryczny wzór na podłodze. Kierownicą zastąpił wolant rodem z filmów sci-fi.
Na desce rozdzielczej nie znajdziemy ekranów. Zamiast tego zastosowano wyświetlacz head-up wykorzystujący całą przednią szybę. Wnętrze samochodu personalizuje się na bazie odczytu emocji kierowcy i pasażerów.

Kia nie zdradziła szczegółów odnośnie napędu konceptu HabaNiro. Poinformowała jedynie, że jest to elektryczny crossover z napędem 4x4. Jego zasięg na jednym ładowaniu ma wynosić około 483 km. Co ciekawe Kia chce w przyszłości stworzyć produkcyjny model na bazie konceptu.
Kia HabaNiroKia HabaNiroKia HabaNiroKia HabaNiroKia HabaNiroKia HabaNiroKia HabaNiroKia HabaNiroKia HabaNiroKia HabaNiroDodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Kia HabaNiro - elektryczny crossover naszpikowany technologią