Portal V10  »  Aktualności  »  Kia Futuron Concept - przyszłość według koreańskiej marki
Kia Futuron Concept

Kia Futuron Concept - przyszłość według koreańskiej marki

2019-11-08 - J. Kruczek     Tagi: Concept car, Kia, Kia Futuron Concept
Kia wykorzystała targi China International Import Expo 2019 do prezentacji imponującego pojazdu Futuron Concept. Koncepcyjny model ma być zwiastunem przyszłości marki. Chodzi zarówno o design, jak i o napęd elektryczny i autonomiczne systemy jazdy poziomu 4.

Kia Futuron Concept wykorzystuje nowy napęd elektryczny e-AWD. Składa się on z czterech jednostek elektrycznych, po jednej na każde koło. Producent zapewnia, że baterie w podłodze pozwoliły na uzyskanie bardzo nisko położonego środka ciężkości.
Kia Futuron ConceptKia Futuron Concept
Nadwozie konceptu posiada długość 4850 mm i wysokość 1550 mm. Daje to bardzo smukłą sylwetkę jak na SUVa. Projektanci zastosowali bardzo odważny, futurystyczny design. Uwagę przykuwa wystający tył oraz światła LED układające się w efektowną mozaikę. Muskularne nadkola wypełniają potężne koła.
Kia Futuron ConceptKia Futuron Concept
Wnętrze konceptu to prawdziwa podróż w przyszłość. Kokpit przypomina statek kosmiczny wyjęty wprost z filmów sci-fi. Kierowca i pasażerowie będą się mogli wygodnie rozsiąść podczas gdy auto będzie samo jechało dzięki systemom autonomicznej jazdy poziomu 4. Po wybraniu autonomicznej jazdy kierownica chowa się w desce rozdzielczej, a fotele dadzą się dowolnie ustawiać. Czas pokaże ile rozwiązań z Kii Futuron Concept znajdzie się w samochodach marki za kilka lat.
Kia Futuron ConceptKia Futuron ConceptKia Futuron ConceptKia Futuron ConceptKia Futuron ConceptKia Futuron ConceptKia Futuron ConceptKia Futuron ConceptKia Futuron ConceptKia Futuron ConceptKia Futuron Concept

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Circuit Superstars - zwiastun samochodówki


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Kia Futuron Concept - przyszłość według koreańskiej marki