Portal V10  »  Aktualności  »  Kia Futuron Concept - przyszłość według koreańskiej marki
Kia Futuron Concept

Kia Futuron Concept - przyszłość według koreańskiej marki

2019-11-08 - J. Kruczek     Tagi: Kia, Concept car, Kia Futuron Concept
Kia wykorzystała targi China International Import Expo 2019 do prezentacji imponującego pojazdu Futuron Concept. Koncepcyjny model ma być zwiastunem przyszłości marki. Chodzi zarówno o design, jak i o napęd elektryczny i autonomiczne systemy jazdy poziomu 4.

Kia Futuron Concept wykorzystuje nowy napęd elektryczny e-AWD. Składa się on z czterech jednostek elektrycznych, po jednej na każde koło. Producent zapewnia, że baterie w podłodze pozwoliły na uzyskanie bardzo nisko położonego środka ciężkości.
Kia Futuron ConceptKia Futuron Concept
Nadwozie konceptu posiada długość 4850 mm i wysokość 1550 mm. Daje to bardzo smukłą sylwetkę jak na SUVa. Projektanci zastosowali bardzo odważny, futurystyczny design. Uwagę przykuwa wystający tył oraz światła LED układające się w efektowną mozaikę. Muskularne nadkola wypełniają potężne koła.
Kia Futuron ConceptKia Futuron Concept
Wnętrze konceptu to prawdziwa podróż w przyszłość. Kokpit przypomina statek kosmiczny wyjęty wprost z filmów sci-fi. Kierowca i pasażerowie będą się mogli wygodnie rozsiąść podczas gdy auto będzie samo jechało dzięki systemom autonomicznej jazdy poziomu 4. Po wybraniu autonomicznej jazdy kierownica chowa się w desce rozdzielczej, a fotele dadzą się dowolnie ustawiać. Czas pokaże ile rozwiązań z Kii Futuron Concept znajdzie się w samochodach marki za kilka lat.
Kia Futuron ConceptKia Futuron ConceptKia Futuron ConceptKia Futuron ConceptKia Futuron ConceptKia Futuron ConceptKia Futuron ConceptKia Futuron ConceptKia Futuron ConceptKia Futuron ConceptKia Futuron ConceptDodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Kia Futuron Concept - przyszłość według koreańskiej marki