Portal V10  »  Aktualności  »  Hyundai i30 Fastback - wkraczamy w nową niszę
Hyundai i30 fastback

Hyundai i30 Fastback - wkraczamy w nową niszę

2017-07-16 - F. Michalak     Tagi: Hyundai, Hyundai i30, Coupe
Hyundai coraz śmielej poczyna na rynku motoryzacyjnym i nie ukrywa, że na celowniku ma największe europejskie koncerny jak chociażby Volkswagen. Teraz przychodzi na rynek z czymś zupełnie nowym, czymś czego dotąd nie było. Popularne i30 przeszło metamorfozę i otwiera rynek 5-drzwiowych coupe opartych na hatchbackach. 
Hyundai i30 fastbackHyundai i30 fastback
Tak to nie żart. Popularne i30 kojarzy nam się z konkurentem Volkswagena Golfa - tutaj jednak producent poszedł o krok dalej. Mamy ciekawie wyglądający samochód z zacięciem sportowym. Odmiana fastback jest 11,5 cm dłuższa od hatchbacka, dzięki wyciągniętemu tyłowi - teraz całość mierzy 4,45 m. Sportowego charakteru ma nadać także 3 cm niżej poprowadzona linia dachu. 
Hyundai i30 fastbackHyundai i30 fastback
Producent mówi także o bardziej bezpośrednio zestrojonym układzie kierowniczym i nieco twardszym zawieszeniu dla ciekawszych doznań za kierownicą. Samochód w końcu ma mieć w sobie nutkę "sportu. Pod maską nie znajdziemy podstawowego silnika o mocy 100KM. Ofertę otworzy motor 3-cylindrowy o mocy 120KM. Auto pojawi się w Europie pod koniec 2017 roku i z pewnością będzie ciekawą alternatywą na tle innych popularnych hatchbacków. My wróżymy mu sukces za sama ideę. 
Hyundai i30 fastbackDodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Hyundai i30 Fastback - wkraczamy w nową niszę