Portal V10  »  Aktualności  »  Honda e - Japończycy zdradzili szczegóły napędu
Honda e

Honda e - Japończycy zdradzili szczegóły napędu

2019-07-02 - J. Kruczek     Tagi: Honda, Honda e, Eko
Honda e była pokazywana już kilkukrotnie, ale za każdym razem producent pomijał szczegóły techniczne napędu. Do tej pory wiedzieliśmy tylko, że elektryczny hatchback ma pokonać na jednym ładowaniu 200 km. Dziś poznaliśmy detale dotyczące silnika oraz baterii.

Japoński producent ujawnił, że pod maską modelu "e" będzie pracować jednostka elektryczna o mocy 148 KM oraz momencie obrotowym 300 Nm. Taka moc w małych hatchbacku o długości 3895 mm z napędem na tył może zapewnić trochę radości z jazdy. Auto ma zaoferować tryb Sport Mode, który faktycznie pozwoli na dozę szaleństwa. Niestety szczegółów na temat osiągów nie zdradzono.
Honda eHonda e
Honda e ma się pochwalić nisko ułożonym środkiem ciężkości oraz rozkładem masy 50:50. To za sprawą umieszczonych w podłodze baterii o pojemności 35,5 kWh. Zestaw akumulatorów jest chłodzony cieczą, a marka chwali się, że opracowała najbardziej kompaktowy zestaw baterii w klasie. Szybkie ładowanie ma zapewnić 80 procent energii w zaledwie 30 minut. Honda e zostanie bliżej zaprezentowana w tym tygodniu podczas festiwalu w Goodwood.
Honda eHonda e
Honda eHonda eHonda eHonda eHonda eHonda eDodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
1

Komentarze do:

Honda e - Japończycy zdradzili szczegóły napędu

Honda e - Japończycy zdradzili szczegóły napędu
nawill 2019-07-03 13:43
Czemu te wszystkie elektryki wyglądają tak dziwnie. Ja jedank pozostanę przy moim xlv, dobrze jeździ i wygląda normalnie ;-)