Portal V10  »  Aktualności  »  Honda Jazz - projektant wyjaśnia obecność fizycznych przycisków w kabinie
Honda Jazz

Honda Jazz - projektant wyjaśnia obecność fizycznych przycisków w kabinie

2020-03-31 - J. Kruczek     Tagi: Honda, Honda Jazz
Nowa Honda Jazz stała się znacznie nowocześniejsza i stylowa. Miejski model ma wszystko czego potrzeba do odniesienia sukcesu, ale wbrew obecnym trendom forsowanym przez niektóre marki pojawiły się pewne odstępstwa od tego, co próbują wciskać marketingowcy. Chodzi o fizyczne przyciski w kabinie.
Honda JazzHonda Jazz
Honda Jazz otrzymała nowoczesny kokpit z ekranem dotykowym systemu multimedialnego, ale na desce rozdzielczej znajdziemy również fizyczne przyciski. Między innymi w konsoli centralnej zagościł panel sterowania klimatyzacją. Dlaczego projektanci nie wyeliminowali fizycznych przełączników? Odpowiedź jest prosta. Nie chcą tego ludzie.
Honda JazzHonda Jazz
Główny projektant nowego Jazz, Takeki Tanaka poruszył kwestię fizycznych przycisków w wywiadzie dla magazynu Autocar. Jak zdradził firma przeprowadziła badania wśród klientów i pytała między innymi o kwestię ekranów dotykowych. Okazuje się, że wiele osób nie lubi z nich korzystać. W czasie jazdy szukanie odpowiednich funkcji na niewygodnie położonym ekranie odwraca uwagę od drogi. Wciskanie wszystkiego w ekran jest po prostu niewygodne i niebezpieczne. Tymczasem przyciski fizyczne i pokrętła pozwalają natychmiast obsłużyć funkcje, z których chce skorzystać kierowca.
W efekcie projektanci nowego Jazz opracowali kompromis miedzy fizycznymi przyciskami i systemem multimedialnym. Opcje obsługiwane w czasie jazdy są dostępne pod przyciskami i pokrętłami, zaś dodatkowe gadżety można uruchomić z poziomu ekranu.
Honda JazzHonda JazzHonda JazzHonda JazzDodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Honda Jazz - projektant wyjaśnia obecność fizycznych przycisków w kabinie